تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در پی کاهش ذخایر ارز خارجی چین به منظور حمایت از یوآن، مبادله دارایی‌های چین در خزانه‌داری آمریکا در ماه جولای ۲۰۱۶ به پایین‌ترین سطح خود در سه سال اخیر رسید. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا در روز جمعه، چین به عنوان بزرگترین دارنده خارجی […]

[ad_1]


در پی کاهش ذخایر ارز خارجی چین به منظور حمایت از یوآن، مبادله دارایی‌های چین در خزانه‌داری آمریکا در ماه جولای ۲۰۱۶ به پایین‌ترین سطح خود در سه سال اخیر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا در روز جمعه، چین به عنوان بزرگترین دارنده خارجی اوراق بدهی آمریکا در ماه جولای ۱٫۲۲ هزار میلیارد دارایی را به ثبت رسانده که نسبت به ماه گذشته ۲۲ میلیارد دلار کاهش داشته است. رقمی که بیشترین افت ماهانه از سال ۲۰۱۳ بوده است.

مشارکت ژاپن، دومین دارنده بزرگ سرمایه در خزانه‌داری آمریکا، با رشدی ۶٫۹ میلیارد دلاری به ۱٫۱۵ هزار میلیارد دلار رسیده است. همچنین دارایی‌ها عربستان در خزانه‌داری آمریکا با ثبت ششمین ماه متوالی افت خود به ۹۶٫۵ میلیارد دلار تنزل یافت.

این ارقام در حالی منتشر شده که آمار رسمی چین نشان می‌دهد ذخایر ارزی خارجی این کشور با اندکی تغییر در ماه جولای ۳٫۲ هزار میلیارد بوده است که نسبت به اوج ۴ هزار میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۴ افت قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. ذخایر ارزی خارجی چین در ماه آگوست ۲۰۱۶ با افتی ۱۶ میلیارد دلاری به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۱ رسیده است.
در این گزارش که شامل داده‌هایی در خصوص جریان‌های سرمایه بین‌المللی است نشان می‌دهد که خالص خرید سرمایه  اوراق بهادار بلندمدت در ماه جولای در مجموع ۱۰۳٫۹ میلیارد دلار بوده است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد جریان‌های سرمایه ورودی شامل اوراق بهادار کوتاه مدت نظیر اوراق خزانه‌داری و تعویض سهام در حدود ۱۴۰٫۶ میلیارد دلار بوده است.

همچنین بر اساس این گزارش، فروش خارجی اوراق خزانه‌داری آمریکا در ماه جولای ۱۳٫۱ میلیارد دلار بوده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس