تاریخ انتشار: ۰۸ اسف ۱۳۹۴

اصلاح طلبان و اعتدالگرایان محافظه کار بر اساس نخستین نتایج اعلام شده پیشتاز رقابت های انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، نتایجی که تاکیدی بر این موضوع است که ممکن است حسن روحانی با پارلمانی دوستانه تر با هدف پیش بردن برنامه های داخلی خود مواجه خواهد بود.

به گزارش “گذارنیوز”  نتایج اولیه از انتخابات روز جمعه در ایران نشان می دهد که هیچ یک از سه جناح اصلی حاضر در انتخابات اکثریت ۲۹۰ کرسی پارلمان را از آن خود نکرده اند. اما اصلاح طلبان که به دنبال تغییرات دموکراتیک هستند قویترین حضور خود را از سال ۲۰۰۴ تاکنون در مقابل تندروها رقم زده اند.

مقامات انتخاباتی ایران همچنان درحال انتشار نتایج انتخابات روز جمعه هستند اما گزارش های نیمه رسمی از خبرگزاری فارس نشان می دهد که تندروها اصلی ترین شکست خوردگان این انتخابات هستند.

انتخابات روز جمعه ایران برای انتخاب اعضای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نخستین انتخاباتی است که پس از لغو تحریم ها در ایران برگزار می شود.

اصلاح طلبان به دنبال تغییرات داخلی دموکراتیک  در ایران و میانه روهای حامی روحانی به دنبال بهبود روابط اقتصادی ایران در پی توافق هسته ای و رفع تحریم های بین المللی هستند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس