تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] روابط عمومی دادگستری کل استان هرمزگان اعلام کرد: در روزهای اخیر هیچ گروگانگیری مسلحانه‌ای در شهرستان میناب رخ نداده و خبرهایی که در این خصوص انتشار یافته شایعه و کذب است. به گزارش ایلنا، روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان با اعلام توضیحاتی تاکید کرد که با توجه به اطلاعات رسیده به نقل از مسؤلان […]

[ad_1]

روابط عمومی دادگستری کل استان هرمزگان اعلام کرد: در روزهای اخیر هیچ گروگانگیری مسلحانه‌ای در شهرستان میناب رخ نداده و خبرهایی که در این خصوص انتشار یافته شایعه و کذب است.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان با اعلام توضیحاتی تاکید کرد که با توجه به اطلاعات رسیده به نقل از مسؤلان قضایی و انتظامی شهرستان میناب شایعه و اخبار گروگانگیری که طی چند روز اخیر در برخی سایت‌های خبری و فضای مجازی تحت عناوینی چون تکرار گروگانگیری و آدم ربایی در شهرستان میناب انتشار یافته است، به هیچ عنوان صحت نداشته و تاکنون هیچ گزارشی در خصوص این موضوع واصل نشده و هیچ شکایتی در مراجع قضایی و انتظامی ثبت نشده است.


با توجه به توضیحات مسؤلان قضایی و انتظامی شهرستان میناب؛ تنها گروگان گیری مورد تایید طی روزها و هفته‌های اخیر در سطح شهرستان میناب، گروگانگیری است که هشتم مرداد ماه سال جاری در روستای نخل ابراهیمی رخ داده است که این موضوع در همان دقایق ابتدایی با دستور به موقع مقام‌های قضایی و اقدام ضربتی نیروهای انتظامی و امنیتی این شهرستان با تسلیم و دستگیری گروگان‌گیران و آزادی گروگان‌ها پایان یافت.


در  ماجرای گروگان‌گیری روستای نخل ابراهیمی شهرستان میناب، گروگان‌ها که دو برادر بودند و در ارتباط با معاملات مواد مخدر به گروگان گرفته شده بودند، در عملیات پیچیده انتظامی و استفاده از شگردهای جنگ روانی، پس از ناامیدی گروگان‌گیران از دستیابی به اهدافشان با تسلیم آنها در برابر نیروهای انتظامی و امنیتی شهرستان میناب، آزاد شدند و در این رابطه گروگان‌گیران پس از دستگیری، به منظور تکمیل پرونده و طی مراحل قانونی به مراجع قضایی استان هرمزگان تحویل داده شده‌اند.


به گزارش ایلنا، دوازدهم مردادماه سال ۱۳۹۵دو پسر ۱۸و ۱۹ ساله در روستای نخل ابراهیمی شهرستان میناب، همراه با عمویشان بدون اطلاع اعضای خانواده از  این روستا خارج شدند که در پی عدم اطلاع خانواده‌هایشان از سرنوشت آنها، به سرعت این خبر از سوی برخی عناصر غیر مسئول در برخی از سایت‌های خبری و فضای مجازی با عناوینی چون تکرار گروگان گیری و آدم ربایی در شهرستان میناب انتشار یافت که نگرانی‌هایی را در میان شهروندان این شهرستان ایجاد کرده بود.


پس از بازگشت این افراد به نزد خانواده‌هایشان و مشخص شدن سرنوشت ایشان، با اطلاع رسانی و توضیحات به موقع مسئولان قضایی استان هرمزگان در تکذیب این شایعه، به این نگرانی‌ها پایان داده شد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس