تاریخ انتشار: ۱۲ خرد ۱۳۹۵

– گردهمایی بزرگ رهروان ولایت روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا برگزار شد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
معاون بنیاد مهدویت کشور در گردهمایی افزود : باور به مهدویت و توجه به آن امری است که در بین تمام ادیان وجود دارد و باید زمینه سازی فکری، کلامی و عملی برای ظهور انجام شود.
حجت الاسلام محمدرضا نصوری با تاکید بر این که نگاه به مهدویت یک نگاه جهانی است ، افزود : مهدویت ارزش، اندیشه و مفهوم ارزنده ای برای وحدت و همدلی میان مسلمانان است.
وی ادامه داد : تفکر مهدویت تفکری وسیع و گسترده است که تنها شیعیان و مسلمانان را در بر نمی گیرد و همه ادیان را شامل می شود .
نصوری با اظهار این که توجه به مهدی (عج) دکترین وحدت در بین جهانیان است ، گفت : زنده و پویا بودن اندیشه مهدویت در هر زمان و مکان ناشی از ظرفیت والای مهدویت است .
وی افزود : امام عصر (عج) از جانب خداوند برای برقراری عدالت و امنیت برای همه جهانیان مدنظر قرار گرفته است و دیالوگ بین المللی در بین تمام ادیان است.
معاون بنیاد مهدویت کشور با بیان اینکه خانواده ها در تربیت نسل منتظر تلاش کنند، گفت: انتظار حضرت مهدی(عج) را کشیدن تنها به ذکر و دعا خواندن نیست ، بلکه برای آمادگی جهانی همه افراد باید به طرق مختلف از جمله خودسازی، شناخت قرآن و دین خدا تلاش کنند.
وی افزود : باید با آماده سازی مردم برای ظهور ، ذائقه جامعه را به سمت مهدویت و فرهنگ سازی برای انتظار و منتظر واقعی بودن ببریم و زمینه ساز واقعی برای ظهور باشیم و برای ظهور امام عصر(عج) زمینه سازی کنیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی نکا نیز گفت : با توجه به در پیش بودن سالگرد ارتحال امام (ره) و ماه مبارک رمضان ، اجتماع و گردهمایی رهروان ولایت با موضوع انتظار با هدف تبیین مهدویت و فرهنگ سازی مناسب از طریق افراد تاثیرگذار در جامعه برگزار شد تا در زمینه سازی ظهور تلاش شود.
حجت الاسلام محمدعلی الیاسی افزود : حضور روحانیون ، هیات امنای مساجد و مسئولان پایگاههای مقاومت ، ظرفیتی مناسب برای نهادنیه کردن مهدویت و فرهنگ ظهور است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.
وی گفت : اسلام راه درست زندگی را در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به انسان ارائه کرده است و راه سعادت ما در دین مداری و توجه به قرآن و اهل بیت (ع) در عمل است.
همایش رهروان ولایت با موضوع ظهور امام عصر(عج) به همت اداره تبلیغات اسلامی نکا و همکاری سپاه این شهرستان برگزار شد و در آن بیش از یکصد نفر از روحانیون، هیات امنای مساجد و مسئولان پایگاههای مقاومت شهرستان حضور داشتند.
۷۳۳۲/۱۶۵۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس