تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] خانم نعمتی سومین زن پرچمدار کاروان ورزشی ایران در المپیک است. پیش از او لیدا فریمان و هما حسینی در سال های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۸ پرچمدار کاروان ورزشی ایران در المپیک بودند. خبرگزاری آسوشیتدپرس همزمان با رژه کاروان های ورزشی شرکت کننده در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو با انتشار گزارشی نوشت که پرچمداری […]

[ad_1]

خانم نعمتی سومین زن پرچمدار کاروان ورزشی ایران در المپیک است. پیش از او لیدا فریمان و هما حسینی در سال های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۸ پرچمدار کاروان ورزشی ایران در المپیک بودند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس همزمان با رژه کاروان های ورزشی شرکت کننده در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو با انتشار گزارشی نوشت که پرچمداری زهرا نعمتی برای کاروان ورزشی ایران، نخستین پرچمداری یک زن برای کاروان های ورزشی ایران در المپیک است!

به گزارش عصر ایران این خبرگزاری در گزارشی که به نظر می رسد بدون آشنایی با تاریخچه حضور ایران در رقابت های المپیک در ۱۵ دوره مختلف نوشته شده است، نعمتی را نخستین ورزشکار زنی دانست که تا کنون موفق به حمل پرچم ایران پیشاپیش کاروان ورزشی ایران در المپیک شده است، در حالی که با مراجعه به سابقه حضور  ایران در ۱۵ دوره المپیک مختلف پیش از این ، نشان می دهد خانم نعمتی سومین بانوی ایرانی است که موفق به کسب این افتخار و عنوان شده است.

پیش از نعمتی ، در سال ۱۹۹۶ و در مراسم افتتاحیه المپیک آتلانتا خانم لیدا فریمان قهرمان تیراندازی برای نخستین بار موفق شد افتخار حمل پرچم ایران را در کاروان المپیک کسب کند.

 همچنین در جریان مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۰۸ پکن نیز هما حسینی ورزشکار شرکت کننده در رشته قایقرانی المپیک موفق به کسب عنوان پرچمداری برای کاروان ورزشی ایران شده بود.

اما خبرگزاری آسوشیتدپرس بدون توجه به این سابقه در گزارشی نوشت:

“هنگامی که زهرا نعمتی قهرمان تیر و کمان ایرانی پرچم این کشور را پیشاپیش کاروان ورزشی ایران در رژه مراسم افتتاحیه در استادیوم ماکارنا شهر ریو حمل کرد ، یک رکورد جدید در این کشور اسلامی به ثبت رسید.
پیش از این هیچ گاه یک زن پرچمدار کاروان های ورزشی ایران در المپیک نشده بود!”

گاف خبرگزاری آسوشیتد پرس : زهرا نعمتی نخستین پرچمدار زن کاروان المپیک ایران!

جالب اینجاست که این مطلب خبرگزاری آسوشیتدپرس در دیگر وب سایت های خبری – ورزشی بین المللی بازنشر هم شده است.

گفتنی است خانم زهرا نعمتی ۳۱ ساله با وجودی که در زمینه پرچمداری کاروان المپیکی ایران، یک رکوردشکن نیست اما این بانوی ورزشکار کشورمان رکورد مهم دیگری در کارنامه خود دارد.

مهم ترین آنها مربوط به مسابقات پارا المپیک ۲۰۱۲ لندن است، که این ورزشکار کشورمان موفق به کسب نخستین مدال طلای المپیکی برای یک بانوی ایرانی شد.

گاف خبرگزاری آسوشیتد پرس : زهرا نعمتی نخستین پرچمدار زن کاروان المپیک ایران!

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس