تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی ایران مقابل قطر در نخستین بازی از رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اظهار داشت: بازی بسیار دشواری بود و به لحاظ تاکتیکی بازی پرفشاری را شاهد بودیم. خیلی شفاف و قابل درک بود که قطر در نیمه اول […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی ایران مقابل قطر در نخستین بازی از رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اظهار داشت: بازی بسیار دشواری بود و به لحاظ تاکتیکی بازی پرفشاری را شاهد بودیم. خیلی شفاف و قابل درک بود که قطر در نیمه اول از نقاط ضعف تاکتیکی ما استفاده کند.


وی افزود: به معنای واقعی بازی در نیمه نخست صفر – صفر بود. هر دو تیم در نیمه دوم تلاش کردند، بازی را باز کرده و فشار بیشتری روی حریف بیاورند. در نیمه دوم، به شخصه فکر می‌کنم شانس‌های بهتر و بیشتری برای گلزنی داشتیم. در نیمه اول هم موقعیت داشتیم، اما نیمه دوم به معنای واقعی شانس داشتیم. این تیم ملی قطر بسیار خوب است و بازیکنان خوبی دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: اگر می‌خواستیم بازی را ببریم، باید به حریف فشار آورده و با تعهد کامل حمله می‌کردیم. برای بار دیگر باید عرض کنم حمله کردن به تیم قطر با بازیکنانی که دارد، برای ما دشوار و خطرناک بود. ما به‌دلیل انگیزه‌ای که داشتیم و با تعویض‌هایی که انجام دادیم، فشار بیشتری به حریف وارد کردیم که در نهایت منجر به اشتباه دروازه‌بان حریف شد.

کی‌روش خاطر نشان کرد:‌ البته این اتفاق می‌توانست قبل از این گل بیفتد. فکر می‌کنم گلی که زدیم حقیقت بازی را برملا کرد. اگر یک تیم استحقاق پیروزی در این دیدار را داشت، آن تیم «ایران» بود. گل دوم که زدیم، بسیار طبیعی بود. قطر پس از گلی که دریافت کرد، چیزی برای از دست دادن نداشت. آنها سعی در استفاده از ضد حمله داشتند، اما ما گل دوم را به‌ثمر رساندیم و کار را تمام کردیم.

وی با اشاره به اتفاقات بازی ادامه داد: اتفاقی که در انتهای بازی رخ داد، طبیعی بود، به این دلیل تیمی که به گل می‌رسد، قصد دارد شادی کرده و جشن بگیرد، اما بالعکس آن، تیمی که گل خورده است، می‌خواهد هر چه زودتر به بازی برگردد. وقتی گل اواخر بازی به‌ثمر برسد، تیم حریف را عصبی‌تر می‌کند. بیش از این نمی‌توانم به اتفاقات دقایق پایانی بازی بپردازم، چون از دید من آن مسائل طبیعی بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: برد برابر قطر برای شروع ما مهم بود و اینکه توانستیم در زمین خودمان سه امتیاز را کسب کنیم. در ابتدا باید به قطر و بازیکنان‌ آن به‌خاطر عملکردشان تبریک بگویم. همچنین باید به بازیکنانم به‌خاطر تلاشی که برای پیروزی کردند، تبریک بگویم.

کی‌روش در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه «چقدر از تیم ملی چین شناخت دارید؟»، یادآور شد: فقط یک هشدار به تمامی افرادی که در رسانه‌ها هستند می‌دهم و می‌گویم که اگر فکر می‌کنید بازی ما مقابل چین آسان‌تر از قطر است، سخت در اشتباه هستید. بازی مقابل چین بسیار سخت‌تر از بازی امشب است. ما امشب شاهد بودیم که ازبکستان سوریه را شکست داد و چین بازی ۳ بر صفر باخته را به نتیجه ۳ بر ۲ تغییر داد. ما گروه دشواری داریم و باید بگویم با تمام احترامی که برای سوریه قائل هستم، به جز این تیم سایر تیم‌های دیگر گروه شانس زیادی برای صعود دارند.

وی ادامه داد: امشب قطر نشان داد که می‌تواند به جام جهانی صعود کند. قطری‌ها بازیکنان خوبی دارند. ما امشب از برد مقابل قطر لذت می‌بریم و از فردا برای دیدار با چین تلاش خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال ایران خاطر نشان کرد: همان‌طور که گفتم احترام زیادی برای تیم‌های گروه‌مان قائلم. ما بازی‌های چین را در رقابت‌های قهرمانی آسیا دیده‌ایم. آنها پیشرفت زیادی در فوتبال داشته‌اند. دولت چین در یکی دو سال گذشته سرمایه‌گذاری  زیادی روی این رشته کرده است و ما بازی دشواری مقابل آنها داریم. با انگیزه و روحیه جنگنده‌ای که آنها دارند‌ کار ما مقابل‌شان سخت خواهد بود.

کی‌روش با بیان اینکه می‌خواهم پیام مهمی به فوتبال ایران و رسانه‌ها بدهم صحبت‌های خود را این‌گونه ادامه داد: در ایران گاهی دوست داریم با آتش بازی کنیم و ما با آتش بازی کردیم. وقتی که در مراحل آماده‌‌سازی و قبل از این بازی بودیم، این اتفاق رخ داد. آن افرادی که تمایل به بازی کردن با آتش دارند به آماده‌سازی تیم لطماتی را وارد کردند. ما نمی‌توانیم با این روند ادامه دهیم. ما نمی‌توانیم با آتش بازی کنیم و ابعاد آماده‌سازی خود را تغییر دهیم. در این حالت تنها کسانی که ضربه می‌خورند تیم ملی و هواداران آن هستند، ما تا ماه نوامبر ۱۵ امتیاز را پشت سر می‌گذاریم در این حالت یا صعود می‌کنیم یا از رقابت‌ها خارج می‌شویم. تا اوایل فروردین ماه هم ۲۱ امتیاز وجود خواهد داشت که در آن حالت هم یا صعود می‌کنیم یا حذف می‌شویم.

ادامه دارد …


 

 


[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس