تاریخ انتشار: ۲۵ اسف ۱۳۹۳

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از اظهاراتی که دبیرکل فدراسیون در جلسه با او داشته، شوکه شده است. به گزارش گذارنیوز  کارلوس کی‌روش در ابتدای نشست خبری ظهر امروز (یکشنبه) خود اظهاراشت: از حضور شما (خبرنگاران) تشکر می‌کنم. دلیل اصلی نشست خبری امروز اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی برای بازی با شیلی و سوئد است. انتخاب […]

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از اظهاراتی که دبیرکل فدراسیون در جلسه با او داشته، شوکه شده است.

کی روش

به گزارش گذارنیوز  کارلوس کی‌روش در ابتدای نشست خبری ظهر امروز (یکشنبه) خود اظهاراشت: از حضور شما (خبرنگاران) تشکر می‌کنم. دلیل اصلی نشست خبری امروز اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی برای بازی با شیلی و سوئد است. انتخاب بازیکنان براساس بازی‌های جام ملت‌های استرالیا و یکسری مشاهداتی که در لیگ داشتیم انجام شده تا این بازیکنان مقابل شیلی و سوئد به میدان بروند.

وی در این نشست اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را به این شرح اعلام کرد: علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، سوشا مکانی، وریا غفوری، رامین رضاییان، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، مرتضی پورعلی‌گنجی، هاشم بیک‌زاده، حبیب گردانی، جواد نکونام، امید ابراهیمی‌، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، مسعود شجاعی، احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان‌نژاد، سردار آزمون، مسعود حسن‌زاده، وحید امیری و کریم انصاری‌فرد.

دیدار‌های دوستانه با شیلی و سوئد برای ما بسیار حائز اهمیت است
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به اهمیت دو دیدار دوستانه تیم ملی که در تاریخ‌های ۶ و ۱۱ فروردین‌ماه ۹۴ برگزار می‌شود، ادامه داد: طبق برنامه‌هایی که داریم دیدار‌های دوستانه با شیلی و سوئد برای ما بسیار حائز اهمیت است تا بتوانیم آماده‌سازی خوبی داشته باشیم. ما می‌خواهیم پیش از قرعه‌کشی مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که در ماه آوریل انجام می‌شود، به آمادگی برسیم.

دیدارهای با سوئد و شیلی تنها فرصت ما برای آماده‌سازی خواهد بود
کی‌روش تأکید کرد: همانطور که می‌دانید مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ماه ژوئن که برابر خردادماه سال ۹۴ است، آغاز خواهد شد. دیدار با شیلی و سوئد تنها فرصت ما برای آماده‌سازی خواهد بود و باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنیم. ما تا قبل از آغاز مرحله مقدماتی جام جهانی و تا سه ماه آینده تنها می‌توانیم در این بازی‌ها بازیکنان مدنظرمان را مشاهده کرده و انتخاب کنیم ضمن اینکه باید بگویم ما لیگ قهرمانان آسیا را هم پیش رو داریم.

تیم ملی همواره در اولویت قرار دارد
وی در خصوص اینکه چرا با وجود نیاز تیم امید به سردار آزمون و علیرضا جهانبخش از این دو بازیکن دعوت کرده است، گفت: اعتقاد حرفه‌ای من است که تیم ملی همواره در اولویت قرار دارد.

فوتبال ایران در ۴ سال گذشته امتیازات بسیار ویژه‌ای را کسب کرده است
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به برگزاری دیدار دوستانه با شیلی و سوئد اظهار داشت: تاکنون هیچگاه فرصت نکرده بودیم که بدون پرداخت پولی بتوانیم با تیم‌هایی مانند شیلی و سوئد بازی کنیم. دلیل این موضوع این است که فوتبال ایران توانسته در چهار سال گذشته امتیازات بسیار ویژه‌ای را کسب کند و در جهان ارتقا پیدا کرده است. به دلیل همین جایگاه بود که علی کفاشیان توانست به نایب‌رئیسی فدراسیون فوتبال آسیا برسد. همچنین فوتبال ایران توانسته در دو سال گذشته در صدر رنکینگ آسیا قرار بگیرد و این موضوع بسیار مهمی است.

کاشانی این روزها دغدغه تعداد روزهای استراحت مرا دارد
کی‌روش با تأکید بر اینکه ما باید از نام ایران دفاع کنیم، بار دیگر به مشکلات تیم‌‎های ملی و امید کشورمان اشاره کرد و گفت: در جلسه قبلی که با حبیب کاشانی و محمد خاکپور داشتم، به آنها اعلام کرده بودم که ما باید از نام ایران دفاع کنیم. البته آقای کاشانی این روزها دغدغه تعداد روزهای استراحت مرا دارند که باید به او بگویم بله، من ۴۰ روز استراحت کردم!

خاکپور موافقت خود را با حضور جهانبخش و آزمون در تیم ملی اعلام کرد
وی یادآور شد: در آن جلسه‌ای که داشتیم علی کفاشیان، محمد خاکپور و حبیب کاشانی حضور داشتند که سرمربی تیم امید موافقت خود را با حضور جهانبخش و آزمون در تیم ملی بزرگسالان اعلام کرد. خاکپور خودش اعلام کرد برای اینکه تیم ملی بزرگسالان بتواند از جایگاه خودش دفاع کند بهتر است این دو بازیکن در اختیار تیم ملی باشند.

بازی تدارکاتی با ایتالیا قطعی نشده بود که لغو شده باشد
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ارتباط با لغو دیدار دوستانه ایران و ایتالیا اظهار داشت: شما نمی‌توانید در مورد لغو بازی به صورت قطعی صحبت کنید، چرا که اصلاً این بازی هماهنگ نشده بود!‌ شاید شما آرزو داشته باشید در یکی از جزایر مدیترانه تعطیلات را پشت سر بگذارید اما وقتی پول رفتن به این سفر را ندارید، نمی‌توانید بگویید این سفر لغو شده است.

دیدار دوستانه با برزیل دستاوردی برای فوتبال ایران نداشت
«می‌خواهم بدانم آخرین بار که تیم ملی با برزیل بازی دوستانه انجام داد، چه دستاوردی برای فوتبال ایران داشت؟»، ‌کی‌روش با طرح این پرسش گفت‌: در بازی با برزیل تیم ایران ۳ بر صفر باخت و فقط بازیکنان عصبی شدند. این بازی دستاوردی برای فوتبال ایران نداشت. البته باید بگویم این تنها نقطه‌نظر من است. اینکه ما ۱٫۵ میلیون دلار برای این بازی بدهیم رقم بسیار زیادی است، چرا که می‌توانیم با ۵۰۰ هزار دلار دو تیم را به ایران بیاوریم و یک میلیون دلار نیز برای ما باقی بماند. می‌توانیم این یک میلیون دلار را خرج کیفیت زمین‌های ورزشگاه‌ها، فوتبال بانوان، فوتبال ساحلی و پیشرفت‌های دیگر فوتبال ایران کنیم.

هوشمندانه نیست فرصت بازی با شیلی و سوئد را به بازیکنان تیم ملی ندهیم
وی همچنین خاطر نشان کرد: هوشمندانه نیست که بخواهیم این فرصت را به بازیکنان‌مان ندهیم تا بخواهند مقابل تیم‌هایی چون شیلی و سوئد کسب تجربه کنند. من ۳۳ سال تجربه مربیگری فوتبال، قهرمانی جهان و اروپا را دارم که البته تجربه زیادی نیست. مطمئناً افراد بسیار تحصیلکرده نظرات شایسته‌تری دارند.

از صحبت‌های اسدی شوکه شدم
کی‌روش درباره جلسه‌اش با اسدی گفت: باید بگویم یک جلسه نبود، بلکه دو جلسه بود. البته نمی‌خواهم در مورد این مسئله که چقدر آن جلسه ناامیدکننده بود صحبت کنم. سه یا چهار روز پیش با کفاشیان و اسدی جلسه داشتم. مقصود و منظور از جلسه با کفاشیان صحبت درباره تیم ملی بود و اینکه دبیرکل جدید هم معرفی شود اما من در طول آن جلسه از صحبت‌هایی که شنیدم شوکه شدم. این صحبت‌ها از طرف آقای دبیرکل بود اما با احترام به همه و به عنوان سرمربی تیم ملی باید بگویم که هیچ دلیلی وجود ندارد که من با هر صحبت و هر جلسه‌ای موافق باشم.

اسدی علامت سؤالی در مقابل کار من و همکارانم گذاشت
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: تصمیم گرفتم مدت زمانی در مورد مطالبی که مطرح شد، فکر کنم، آن جلسه شفاف بود و در صحبت‌های ما تفاوت‌های اساسی و پایه‌ای وجود داشت. تا آنجا که دبیرکل جدید شخص من و کاری که انجام دادم را قبول نداشت و حتی این حرف را زد که من نمی‌توانم به استانداردهای شخصی او برسم. دبیرکل علامت سؤالی در مقابل کار من و همکارانم گذاشت. با آنکه صادقانه گفت من باعث شادی مردم ایران شدم اما باز هم تأکید کرد نمی‌توانم به حداقل‌ استانداردهایش برسم.

دبیرکل فدراسیون تأکید داشت با حضور من در تیم ملی اتفاقی نیفتاده و کاری انجام نشده است
کی‌روش افزود: دبیرکل اعتقاد داشت، در بُعد نتایج من نتوانسته‌ام کاری انجام دهم و این نتایج هیچ تفاوتی با مربیان دیگر نداشته است. او تأکید داشت با حضور من در تیم ملی اتفاقی نیفتاده و کاری انجام نشده است. ضمن اینکه در ارتباط با مربیان و آموزش آنها هم کاری انجام نداده‌ام.

اسدی در صحبت‌هایش همواره اشاره به «ما» می‌کرد که نمی‌دانم این «ما» دقیقاً چه افرادی هستند!
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: دبیرکل در صحبت‌هایش همواره اشاره به «ما» می‌کرد که نمی‌دانم این «ما» دقیقاً چه افرادی هستند! او نمی‌گفت «من» بلکه می‌گفت «ما». این مسئله بسیار ناراحت‌کننده است، چرا که گفت «ما» می‌توانستیم به جای من و کادرم مربی دیگری را بیاوریم. من فکر می‌کنم این اشاره به «ما» در واقع اشاره به افراد تحصیلکرده سطح بالاست. نمی‌دانم این نظر هیئت رئیسه یا فدراسیون بود که مطرح شد یا نه.

آماده باش برای برکناری کی‌روش!
وی خاطرنشان کرد: البته دبیرکل فدراسیون عنوان کرد که در حال حاضر احمقانه و غیرمنطقی است که بخواهند مرا عوض کنند و گویا این یک آماده‌باش برای این است که هر لحظه چنین اتفاقی رخ دهد. به نظرم براساس نظر ایشان نتوانسته‌ام رضایت او  و بقیه را جلب کنم. گویا اسدی یکی از آن ۱۲ درصدی است که در نظرسنجی برنامه ۹۰ به کار من انتقاد داشته‌اند و نه آن ۸۸ درصدی که از کارم ابراز رضایت کردند!

کی‌روش ادامه داد: به همین منظور سعی کردم چند روزی افکارم را جمع کنم و در نهایت درخواست جلسه دیگری داشتم که روز گذشته به مدت پنج ساعت برگزار شد.

حق من است که در آرامش بروم نه اینکه اسدی اخراجم کند
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: نمی‌خواهم از کلمه عصبانیت یا ناراحتی استفاده کنم، چرا که عصبانی و ناراحت نیستم بلکه در نهایت آرامش از دبیرکل فدراسیون درخواست کمک کردم اگر معتقد است من کارم را به خوبی انجام نداده‌ام ما را اخراج کند، چرا که این حق من، بازیکنان و به ویژه هواداران فوتبال است که همانطور که در صلح و آرامش آمدم همانگونه هم بروم تا او مرا به عنوان دبیرکل اخراج کند.

به جای این رفتارها باید از ما تشکر می‌شد
وی تصریح کرد: هم من و هم اسدی مطلع هستیم که در چهار سال گذشته تیم ملی برای جام ملت‌ها و جام جهانی چه مشکلاتی داشت. من و همکارانم نه حقوق گرفته‌ایم و نه پاداش. به جای این درخواست‌ها و رفتارها باید از ما تشکر می‌شد.

از توهینی که دبیرکل فدراسیون به من و همکارانم کرد، ناراحتم
کی‌روش خاطر نشان کرد: به جای تشکر به من و کادرم توهین شد. این رفتار قابل قبول نیست. من از این توهینی که از سوی دبیرکل به من و همکارانم صورت گرفته است ناراحت هستم و از کفاشیان می‌خواهم تا راه‌حل مناسبی در این قضیه پیدا کند که احترام هر دو طرف حفظ شود.

در این شرایط کار کردن مقدور نیست
وی خاطرنشان کرد: در این شرایط کار کردن مقدور نیست. اگر هدف دبیرکل این بود که ما را زیر سؤال ببرد و از شور و اشتیاق خالی کند به او تبریک می‌گویم، چرا که این کار را انجام داده است. این توهین به من و همکارانم در حالی صورت گرفته که آنها با از خودگذشتی بدون اینکه پولی را سر سفر خانواده‌ خود ببرند، کارشان را به خوبی انجام داده‌اند.

اسدی به ما و خانواده‌مان توهین کرد، هیچ وقت حرف‌های او را فراموش نمی‌کنم
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: من و کادرم زحمت کشیده‌ایم اما با این صحبت‌ها به ما و خانواده‌مان توهین شد که دوست دارم اینجا بگویم هیچ وقت حرف‌هایی که دبیرکل فدراسیون زد را فراموش نخواهم کرد. او به ما گفت تمام کارهایی که انجام دادیم و سبب شور و شعف مردم این کشور شده است، اهمیتی ندارد و در واقع هیچ اهمیتی برای احساسات مردم قائل نیستند و کار ما برابر با استانداردهای موردنظرش نبوده است.

به خاطر کفاشیان و بازیکنان تیم ملی برگشتم
کی‌روش در پاسخ به این پرسش که کفاشیان گفته مسائل فنی تیم ملی به رئیس فدراسیون مربوط می‌شود، ادامه داد: همانطور که گفتم ۳۳ سال تجربه بین‌المللی دارم که چهار سال آن در فوتبال ایران بوده است. به تمام نقطه نظرات احترام می‌گذارم. من در جایگاهی نیستم که در مورد فدراسیون کنونی فوتبال و یا گذشته یا آینده آن صحبت کنم. این در مسئولیت من نیست. دلیل اینکه بار دیگر به ایران برگشتم به خاطر کفاشیان، بازیکنان و به ویژه هواداران تیم ملی فوتبال بود و کارهایی که این کشور برای من انجام داد.

ادامه دادن این راه بسیار سخت و دشوار است
وی تأکید کرد: وقتی دبیرکل فدراسیون چنین صحبتی را انجام می‌دهد آن هم در حالی که شخص من و کادرم ۸ ، ۹ و ۱۰ ماه حقوق نگرفته‌ایم و به کار خودمان ادامه دادیم، دیگر شرایط خوبی نیست. من از مهارت‌های شخصی‌ام استفاده کردم تا انگیزه بازیکنان را بالا نگه دارم و بتوانیم به اهداف‌مان برای سربلندی ایران برسیم، آن وقت به خانواده من و کادرفنی‌ام توهین می‌شود و می‌گویند کاری که انجام داده‌اید راضی‌کننده نیست و از استانداردهای دبیرکل پایین‌تر است، با این شرایط ادامه دادن این راه بسیار سخت و دشوار است.

وقتی کی‌روش با برانکو مقایسه می‌شود!
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: این مسائل را گفتم تا نشان دهیم ما در چه جایگاهی قرار داریم. طبق قرارداد من و صحبت‌هایی که بین من و کفاشیان بوده است، باید تمامی مسائل را مستقیماً با رئیس فدراسیون درمیان بگذارم اما چگونه می‌توان این شرایط را تحمل کرد وقتی کسی اعداد و ارقام عملکرد برانکو ایوانکوویچ و من را در کنار هم گذاشته و سعی می‌کند ما را با هم مقایسه کند؟!

پول نداریم تا به خانه خود ببریم
کی‌روش افزود: وقتی من و کادرم پول نداریم تا به خانه خود ببریم، چگونه ما را با اعداد زمان برانکو مقایسه می‌کنند و می‌خواهند ثابت کنند که کار ضعیفی انجام داده‌ایم؟!

وی افزود: در آن اعداد و ارقام ننوشته بود که تیم ملی آن زمان چه تعداد بازی‌های تدارکاتی برگزار کرده است و ننوشته بود که آن زمان در تیم برانکو بازیکنانی چون علی دایی، مهدوی‌کیا، کریم باقری و علی کریمی که در لیگ‌های برتر اروپایی بازی می‌کردند، حضور داشتند.

اسدی و آنهایی که نماینده‌شان است بیایند و کار ما را تمام کنند
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: آیا فکر می‌کنید واقعاً لازم است چنین شمشیری پشت سر من باشد، آن هم در فدراسیونی که از من خواسته می‌شود بهترین بازیکنان خود را برای تورنمنتی نه چندان مهم ترخیص کنم؟ آیا من احمق هستم؟ خیلی شفاف عرض کردم که ما احتیاجی به این کارها نداریم. دبیرکل و آنهایی که نماینده‌شان است بیایند و کار را تمام کنند. فکر می‌کنم شخص من و فوتبال ایران استحقاق این کار را دارد تا یک بار برای همیشه بازی را به اتمام برسانیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس