تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کیت تشخیصی آنتی بادی‌های غیر منتظره برای اولین بار در کشورمان توسط متخصصان سازمان انتقال خون و به کمک خونهای نادر شناسایی شده در طرح ملی خون‌های نادر، تولید شد. به گزارش ایسنا، مصطفی مقدم، رییس آزمایشگاه ایمنوهماتولوژی سازمان انتقال خون در این خصوص گفت: تولید این کیت در میان کشورهای آسیایی تنها در […]

[ad_1]

کیت تشخیصی آنتی بادی‌های غیر منتظره برای اولین بار در کشورمان توسط متخصصان سازمان انتقال خون و به کمک خونهای نادر شناسایی شده در طرح ملی خون‌های نادر، تولید شد.

به گزارش ایسنا، مصطفی مقدم، رییس آزمایشگاه ایمنوهماتولوژی سازمان انتقال خون در این خصوص گفت: تولید این کیت در میان کشورهای آسیایی تنها در ژاپن صورت می گیرد و کیتی که با خون افراد بومی منطقه‌ای تولید شده باشد و وارداتی نباشد تا کنون در هیچ یک از کشورهای منطقه ساخته نشده است.

مقدم ادامه داد: این کیت قبلا به شکل غیر مستمر از آلمان و سوییس وارد ایران می‌شد و پس از تحریم ورود آن قطع شد. این محصول در فازهای یک ساله و پنج ساله قابل افزایش تولید است و در حال حاضر قادر هستیم ماهانه ۱۶۰ کیت و تا پایان سال بیش از ۱۰۰۰ کیت تولید کنیم.

مقدم، تعداد زایمان‌های کشور را یک و نیم میلیون مورد در سال اعلام کرد و افزود: از آنجایی که این کیت برای خانم‌های باردار و نوزادشان بسیار حیاتی است و اولویت استفاده از این کیت تشخیصی در موارد بارداری است، برای کل جمعیت یادشده ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ کیت در ماه مورد نیاز است. برای بانوان باردار باید در اولین ویزیت بین ۱۲ تا ۲۴ هفتگی چه برای گروه خونی مثبت چه منفی از این تست استفاده شود.

مقدم گفت: اگر استفاده از این تست توسط معاونت بهداشت و خانواده وزارت بهداشت برای کلیه بارداری‌ها ضروری شود، ما آمادگی تولید کیت های مورد نیاز را داریم که از نمونه وارداتی بسیار به صرفه‌تر است. عملکرداین تست‌ها به این صورت است که حساسیت سیستم ایمنی بیماران با سابقه تزریق خون و بارداری یا بیماران سرطانی و سی‌کل را شناسایی می کند تا به موقع از درمان مورد نیاز خود بهره‌مند شوند.

بنابر اعلام وب‌دا، وی افزود: در دسترس بودن محصول ایرانی در شرایطی که به دلیل تاریخ انقضای کوتاه این محصول که ظرف ۲۸ روز بلا استفاده می‌شود و شرایط حمل و نقل، نگهداری، ترخیص و طول کشیدن فرایند حمل و نقل تا ترخیص، بهره‌برداری از محصول خارجی را بسیار سخت می‌کند، مزیت دیگر استفاده از محصول تولید وطن است.

این محصول با نشان “بایوویستا” تولید و توزیع می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس