تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان متعهد است که به کودکان در بحران یاری رساند. به گزارش ایلنا، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) ۶۰ سال است که به آرمان «کتاب پلی می‌سازد میان مردم جهان» پای‌بند است. کتاب برای پرواز، بال می‌بخشد و دیوارهایی که بر ترس و نابردباری بنا شده‌اند، نابود […]

[ad_1]

دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان متعهد است که به کودکان در بحران یاری رساند.

به گزارش ایلنا، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) ۶۰ سال است که به آرمان «کتاب پلی می‌سازد میان مردم جهان» پای‌بند است. کتاب برای پرواز، بال می‌بخشد و دیوارهایی که بر ترس و نابردباری بنا شده‌اند، نابود می‌کند‌.


پس از ۶۰ سال هنوز این آرمان‌ها پرمعنا و مهم هستند، به ویژه اکنون که شمار زیادی از کودکان در سراسر جهان در زندگی خود با دشواری‌های بزرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. هم اکنون ما بحرانی جهانی را تجربه می‌کنیم و دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان با عزمی راسخ و استوار از کسانی که برای برقراری صلح و درک متقابل می‌کوشند، پشتیبانی می‌کند. ما بر این باوریم که همه کودکان حق دارند که کتاب بخوانند و همچنین از اصول پیمان‌نامه حقوق کودک با همه وجود پشتیبانی می‌کنیم.


دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان متعهد است که به کودکان در بحران یاری رساند، خواه آن‌ها در اروپا یا افریقا یا خاورمیانه پناهنده شده باشند و خواه در آسیا، اقیانوسیه، آمریکای شمالی یا کشورهای آمریکای لاتین. دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان در جست‌وجوی راه حل است. دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان پروژه‌های بسیاری دارد تا به یاری کتاب‌های تصویری بدون کلام، بسته‌های کتاب از گونه‌های مختلف ادبیات کودکان و شبکه کتابخانه‌ها، از درد و رنج کودکان و نوجوانان که در بحرانی بزرگ می‌زیند، بکاهد. ما نیاز داریم به کودکان‌مان نشان دهیم که چگونه به مردمی از جوامع گوناگون از سراسر جهان که به کشور ما و به همسایگی ما می‌آیند، خوش‌آمد گویند و چگونه در آرامش و همسازی با یکدیگر زندگی کنند. بر این باوریم که داستان‌ها و کتابخانه‌ها می‌توانند الهام‌بخش این هم‌زیستی باشند.


امروز، ما از همه دست‌اندرکاران، صاحب‌نظران و آفرینندگان ادبیات کودکان می‌خواهیم که به ما بپیوندند تا به یاری یکدیگر راه‌های موثرتری برای کمک به کودکان ونوجوانانی که در این ناآرامی و بحران گرفتار شده‌اند، بیابیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس