تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دولت کوبا اعلام کرده که تحریم‌های آمریکا طی سال مالی گذشته بیش از ۴.۶ میلیارد دلار خسارت به این کشور وارد کرده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، دولت کوبا ضمن اشاره به خسارات اقتصادی و مالی ناشی از تحریم‌های آمریکا از دولت باراک اوباما خواسته است تا با توجه به بهبود […]

[ad_1]

دولت کوبا اعلام کرده که تحریم‌های آمریکا طی سال مالی گذشته بیش از ۴.۶ میلیارد دلار خسارت به این کشور وارد کرده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، دولت کوبا ضمن اشاره به خسارات اقتصادی و مالی ناشی از تحریم‌های آمریکا از دولت باراک اوباما خواسته است تا با توجه به بهبود روابط سیاسی و دیپلماتیک، فشار تحریمها را کاهش دهد.

به گزارش تسنیم، برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا در مراسم آغاز یک کمپین سالیانه در محکومیت تحریم‌های تجاری آمریکا، تاکید کرد: محدودیت‌های اعمال شده توسط آمریکا علیه کوبا، همچنان وجود دارد. این محدودیت و محاصره عامل اصلی مشکلات اقتصادی کوبا و مانع بزرگی برای توسعه است.

وی در ادامه تصریح کرد: از آوریل ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۴٫۶ میلیارد دلار خسارت ناشی از تحریم‌های اقتصادی آمریکا به کوبا وارد شده است. این خسارتها از آغاز اعمال تحریم‌ها در سال ۱۹۵۹ میلادی تاکنون به بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده است.

رای گیری امسال مجمع عمومی سازمان ملل که قرار است ۲۶ اکتبر برگزار شود، بیست و پنجمین بار خواهد بود که کوبا خواستار حمایت بین المللی علیه تحریم‌های آمریکا خواهد شد. کوبا معمولا می تواند حمایت اکثر کشورها را برای تصویب یک قطعنامه غیر الزام آور کسب کند.

در دسامبر ۲۰۱۴ میلادی، اوباما و رائول کاسترو رئیس جمهور کوبا عادی شدن روابط سیاسی دو کشور را رسما اعلام کردند. اوباما که امسال به کوبا سفر کرده است، قصد دارد پیش از پایان دوره ریاست جمهوری اش، اقداماتی را برای کاهش تحریمهای اقتصادی و مالی انجام دهد.

وزیر خارجه کوبا گفت: پیشرفتهای حاصل شده تاکنون مثبت بوده ولی در زمینه اقتصادی کاملا محدود بوده است.

از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۱۰۰ هیات تجاری آمریکایی از کوبا دیدن کرده اند ولی بسیاری از شرکتهای آمریکایی اعلام کرده اند که تحریمهای موجود، امکان فعالیت با کوبا را تقریبا غیر ممکن کرده است.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس