تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ما در بدترین شرایط بحران اقتصادی به المپیک رسیدیم و تحوّلات سیاسی هم روح و روان مردم برزیل را خدشه‌دار کرده است. شاید یک اعتراف صادقانه بهتر بود امّا، مسئولان ریو اعتماد به نفس کاذب را ترجیح دادند. به گزارش “ورزش سه” و به نقل از رویترز، در بستری تیره و تار که شامل […]

[ad_1]

ما در بدترین شرایط بحران اقتصادی به المپیک رسیدیم و تحوّلات سیاسی هم روح و روان مردم برزیل را خدشه‌دار کرده است.

شاید یک اعتراف صادقانه بهتر بود امّا، مسئولان ریو اعتماد به نفس کاذب را ترجیح دادند.

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از رویترز، در بستری تیره و تار که شامل بدترین رکود اقتصادی از ۱۹۳۰ تا به حال و بحران سیاسی اخیر در پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی‌ست و آن را تا مرز چندپارگی برده، مسئولان برگزاری مسابقه‌ها در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات فراوانی هستند.

ماریو آندرادا سخنگوی کمیته برگزاری رقابت‌ها در صحبت‌هایی رو به جلو گفته: «واضح است که شما هر کاری را که کردید برگردید و نگاه کنید تصوّر می‌کنید که بهتر هم ممکن بود. این نخستین المپیک در آمریکای جنوبی‌ست. ما در بدترین شرایط بحران اقتصادی به المپیک رسیدیم و تحوّلات سیاسی هم روح و روان مردم برزیل را خدشه‌دار کرده است.»

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به بخشی از بحران‌هایی که تا این لحظه در ریو ۲۰۱۶ رخ داده:

 

ماجرای عجیب و غریب سبز شدن آب استخرهای المپیک ریو

 

 

نمایی از مراسم افتتاحیه از منظر خرابه‌ها و محلّه‌های فقیرنشین ریو. شرایط اقتصادی شهر و اختلاف طبقاتی و فقر گسترده ریو را در معرض خطرهای بسیار قرار داده.

 

 

حمله مسلّحانه و تیراندازی به اتوبوس حامل خبرنگاران. توجّه شدید مسئولان مسابقه‌ها به مسائل امنیتی باز هم چاره‌ساز نشده.

 

 

صندلی‌های خالی ورزشگاه چند ساعت پیش از آغاز مراسم افتتاحیه. عدم استقبال از رقابت‌ها هر دلیلی که داشته باشد، باعث از رونق افتادن و ضرر بیشتر ماجرا خواهد بود.

 

 

رهگذران در حال کمک کردن به زنی هستند که در سقوط تابلوی تبلیغاتی صدمه دیده. بادهایی که این روزها در ریو می‌وزد مشکلات بسیاری را پدید آورده.

 

بادهای شدید مسابقه‌ها را لغو و تماشاگران را سرخورده و بی‌حوصله کرده است…

 

 

و دردرسرهای فراوانی برای مسئوالن درست کرده.

 

 

مساله‌های محیط زیستی هم از جمله مشکلات برگزاری رقابت‌هاست. حجم زیادی از زباله و مواد زائد در محل برگزاری رقابت‌های قایقرانی روی سطح آب شناور مانده است.

 

 

و در میان همه این بحران‌ها، اعتراض‌های سیاسی و اجتماعی هم مکافات دیگری برای مسئولان برگزاری المپیک ریو ۲۰۱۶ است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس