تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو ـ که از ساعت ۱۷:۳۰ امروز شنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم آغاز شده ـ دو نماینده ایران در شش مسابقه، تنها یک شکست را تجربه کرده اند.۸۶کیلو؛ صعود آسان کریمی از کشتی اول استارت آزادکاران با برد در روز دوم توسط […]

[ad_1]

در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو ـ که از ساعت ۱۷:۳۰ امروز شنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم آغاز شده ـ دو نماینده ایران در شش مسابقه، تنها یک شکست را تجربه کرده اند.

۸۶کیلو؛ صعود آسان کریمی از کشتی اول

استارت آزادکاران با برد در روز دوم توسط کریمی در جدالی راحت زده شد و وی به مرحله بعد صعود کرد. استارت آزادکاران با برد در روز دوم
کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان موفق شد با غلبه بر حریف تونسی خود راهی مرحله بعد شود.
 در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد المپیک، در روز دوم و در وزن ۸۶ کیلوگرم، علیرضا کریمی، کشتی‌گیر کشورمان به مصاف محمد سعدوی تونسی رفت. وی موفق شد، با انواع فنون تمرینی و دست گرمی و در جدالی برتر، حریف خود را با نتیجه ۹ بر صفر شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.

۱۲۵کیلو؛ کمیل با شکست حریف کانادایی برای کشتی با ماخوف گرم کرد

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۰ کشتی‌گیر حضور دارند، کمیل قاسمی در دور نخست، با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل کوری جارویس از کانادا به پیروزی رسید. وی در دور دوم با برنده رادحونی چبی از تونس و کمال عبدالمطلب از مصر دیدار می‌کند. در گروه قاسمی گنو پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان از گرجستان، بلال ماخوف قهرمان جهان از روسیه، آلن زاسایف، نایب قهرمان جهان از اوکراین، جمال‌الدین ماگومدوف، دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان و ترول دلاگنف، دارنده مدال برنز جهان از آمریکا حضور دارند. در بالای جدول نیز طاها آکگول، قهرمان جهان از ترکیه، راه آسانی را تا دیدار فینال پیش روی دارد.


۸۶ کیلو؛ کریمی حریف بلغاری را برد و راهی یک‌چهارم نهایی شد

در ادامه مسابقات روز دوم کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف پتروف گانف از بلغارستان رفت و موفق شد، با برتری ۷ بر ۲ راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود. آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم با برتری مقابل حریف بلغارستانی خود به مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک صعود کرد. کریمی در کشتی نخست خود حمد سعداویی از تونس را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داده بود. آزادکار کشورمان برای صعود به نیمه نهایی باید به مصاف حریفی از آمریکا برود.

۸۶کیلو؛ کریمی مغلوب حریف آمریکایی شد

آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم با شکست مقابل حریف آمریکایی‌اش از راهیابی به نیمه‌نهایی کشتی المپیک ۲۰۱۶ ریو بازماند. علیرضا کریمی که در دو کشتی نخست خود، حریفانی از تونس و بلغارستان را شکست داده بود، در سومین مسابقه‌اش در وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر جی‌دن کاکس از آمریکا قرار گرفت و با نتیجه ۵ بر یک شکست خورد. او هم اکنون باید منتظر فینالیست شدن کاکس باشد که رقبای سختی برای این کار در پیش دارد.

۱۲۵کیلو؛ قاسمی در دومین کشتی‌اش هم برنده شد

آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو مقابل حریفی از مصر پیروز شد. کمیل قاسمی، آزادکار سنگین وزن کشورمان پس از پیروزی در نخستین مسابقه خود در مسابقات کشتی آزاد المپیک ریو به مصاف «دیاالدین کمال گودا عبدالمطلب» از مصر رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی دست یافت و گام به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت. قاسمی در نخستین مسابقه خود، «کوری یارویس» از کانادا را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داده و به مرحله یک هشتم نهایی رسیده بود. وی با پیروزی مقابل حریف مصری خود نیز باید در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «گنو پتریاشویلی» از گرجستان برود.

۱۲۵کیلو؛ قاسمی یک قدم تا فینال تاریخی

نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های المپیک ریو با پیروزی در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل حریف گرج گام به نیمه‌نهایی گذاشت. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۰ کشتی‌گیر حضور دارند، در یک‌چهارم نهایی به مصاف گنو پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان از گرجستان رفت که با نتیجه ۴ بر ۴ و به خاطر امتیاز درشت بارانداز از سد حریف گذشت و گام به نیمه‌نهایی نهاد.

وی برای حضور در فینال با ترول دلاگنف از آمریکا مبارزه می‌کند، قاسمی در دیدار رده‌بندی المپیک لندن، این کشتی‌گیر را شکست داده بود. پتریاشویلی در دور قبل با نتیجه ۱۱ بر ۶ آلن زاسایف، نایب قهرمان جهان از اوکراین را شکست داده بود. زاسایف نیز در دور نخست، بلال ماخوف را شکست داده بود که با شکست این کشتی‌گیر، ماخوف از گردونه مسابقات کنار رفت.

۱۲۵کیلو؛ قاسمی در ۳۳ ثانیه کشتی‌گیر آمریکایی را زمین‌گیر کرد

نماینده وزن ۱۲۵ کیلوی تیم ملی کشتی آزاد در المپیک ریو با پیروزی در نیمه‌نهایی مقابل حریف آمریکایی در ۳۳ ثانیه مقتدرانه فینالیست شد. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که بیست کشتی‌گیر حضور دارند، کمیل قاسمی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل کوری جارویس از کانادا به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز کمال عبدالمطلب از مصر را با نتیجه ۷ بر صفر شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد. قاسمی در سخت ترین مسابقه المپیک به مصاف گنو پتریاشویلی، دارنده برنز جهان از گرجستان رفت که با نتیجه ۴ بر ۴ از سد حریف گذشت و گام به نیمه‌نهایی نهاد.

وی برای حضور در فینال در ۳۳ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر، ترول دلاگنف از آمریکا را شکست داد و فینالیست شد. قاسمی در دیدار رده‌بندی المپیک لندن این کشتی‌گیر را شکست داده بود.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس