تاریخ انتشار: ۰۳ بهم ۱۳۹۴
غلامحسین دهقانی:

معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: سازوکار جدیدی علیه کشورمان در این سازمان ایجاد نشده است.

به گزارش “گذارنیوز”  غلامحسین دهقانی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته تحریم‌های ایران در شورای امنیت تغییر کرده و منحل نشده است؟ افزود: این کمیته منحل شده و وجود ندارد.

وی با بیان اینکه همه هفت قطعنامه شورای امنیت علیه کشورمان لغو و بر اساس آن کمیته تحریم‌ها نیز منحل شد اضافه کرد: برخی می‌خواهند با تکرار کلمه تحریم‌ها القا کنند که تحریم‌ها همچنان ضد کشورمان وجود دارد و این را در اذهان نگه دارند که ایران یک کشور تحریم شده است.

او افزود: بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت یک سری محدودیت‌ها درباره برخی اقلام خاص نظامی و دو منظوره برای مدت زمان محدود در نظر گرفته شده است که برای نظارت بر اجرای برجام باید نقل و انتقال این کالا‌ها به شورای امنیت اعلام شود.

دهقانی گفت: پیش از لغو تحریم‌ها ورود این کالا‌ها به ایران ممنوع بود اما پس از لغو تحریم‌ها و تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ نقل و انتقال آن‌ها باید با آگاهی شورای امنیت انجام شود.

به گزارش ایلنا به نقل از صداوسیما، معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل که با بخش خبری ساعت ۲۱ گفت‌وگو می‌کرد افزود: غربی‌ها مایل بودند که سازو کار جدیدی در شواری امنیت ضد کشورمان ایجاد شود اما با مخالفت مذاکره کنندگان کشورمان این اتفاق نیفتاد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس