تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه سال گذشته ۱۳۰ هزار فرصت شغلی را با استفاده از منابع بانکی و صندوق اشتغال امداد ایجاد کردیم، گفت: امسال بنا به محدودیت های اعتباری پیش بینی ایجاد ۱۰۰ هزار اشتغال جدید پیش بینی می شود. به گزارش ایرنا، منصور برقعی در مراسم جشن خودکفایی […]

[ad_1]

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه سال گذشته ۱۳۰ هزار فرصت شغلی را با استفاده از منابع بانکی و صندوق اشتغال امداد ایجاد کردیم، گفت: امسال بنا به محدودیت های اعتباری پیش بینی ایجاد ۱۰۰ هزار اشتغال جدید پیش بینی می شود.

به گزارش ایرنا، منصور برقعی در مراسم جشن خودکفایی سه هزار و ۱۰۰ مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی در تبریز، اولین راهبرد اساسنامه کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان اعلام کرد و افزود : در کمیته امداد توانمندسازی از دو مسیر اجتماعی و اقتصادی پیگیری می شود.

وی به حرکت در آوردن چرخ اقتصاد خانواده، ایجاد اشتغال و در نهایت کارآفرینی و خود اتکایی را از جمله اهداف این نهاد برشمرد و گفت : مدلی که در کمیته امداد تعریف می شود بر مبنای مدل اقتصادی مشخص که به اقتصاد خرد معروف است، انجام می شود.

برقعی خاطر نشان کرد: به چرخش درآوردن تولید و اقتصاد و رسیدن به سطحی که درآمد پایدار باشد، نیاز به یک مرحله مقدماتی و یک گام زمینه ساز است.

وی ادامه داد: مایه خوشحالی است که سه هزار و۱۰۰ مددجو با وجود مشکلات و موانعی که موجب متوقف شدن روند عادی زندگی در برخی از خانواده ها بود، فعل خواستن را محقق کرده و امروز خودکفا شده اند.

قائم مقام کمیته امداد کشور، نقش تجهیز منابع و فراهم آوردن شرایط وام قرض الحسنه را در ایجاد اشتغال، محوری توصیف کرد و گفت : در فرهنگ کمیته امداد استفاده از وام قرض الحسنه ضروری است که در اساس نامه هم به آن تصریح شده است.

وی نقش بانک ها و تعامل آنها در اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال را بسیار موثر و تحسین آمیز دانست و افزود : هم اکنون ۱۳۰هزار طرح اشتغال پشت در بانک ها معطل است که اگر تامین منابع بشود، بعد از دو ماه از دریافت تسهیلات می توانند به بروز برسند که نتیجه آن خود کفایی مددجویان می باشد.

در این آئین اعلام شد سه هزار و ۱۶۶ مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی با دریافت تسهیلات کم بهره اشتغال زایی و طی آموزش های فنی و حرفه ای توسط کمیته امداد استان، امسال به خود اتکایی رسیدند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس