تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵

حسن روحانی به عنوان پایه گزار دولت اعتدال امروز نه به طور کامل اما از حمایت اکثریت اعتدالگرایان سیاسی برخوردار است و احتمال حمایت اصلاح طلبان از وی مانند دور قبل بسیار زیاد است.

کمتر از ۱۴۰روز به انتخابات ریاست جمهوری مجهول ۲۹اردیبهشت باقی مانده است.
کمو بیش با شایعات حضور برخی از اشخاص و بررسی صلاحیت ها و عدم حضور و یا جدیت یک کاندیدا برای ورود به کارزار انتخابات آتی رو به رو هستیم.

سوالی که بیشتر در ذهن اکثر مردم مطرح است وضعیت حسن روحانی در انتخابات پیش روست وشایعاتی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است همچون امکان رد صلاحیت روحانی توسط شورای نگهبان و یا عدم ثبت نام وی برای دور دوم و یا امکان عدم حمایت اصلاح طلبان از وی و در نهایت عدم رای آوری او با رای مردم از بیشترین گفت و شنود و شایعات جاری در بین مردم است همچنین بی رقیب خواندن روحانی توسط برخی نیز مطرح است، اما بازار دیگر کاندیدای احتمالی جدی نیز بحث برانگیز میباشد و اینکه ایا اصولگرایان با لیست واحد به میدان می آیند و یا بازهم شاهد حضور چند کاندیدای اصولگرا به اتفاق هم هستیم
تا به امروز به جز حسن روحانی اسامی مختلفی از جمله عزت اله ضرغامی ریاست سابق سازمان صداوسیما، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، مصطفی میرسلیم،خسرو نصیری زاده، پرویز فتاح،محمد مهدی زاهدی و محمدرضا باهنر به گوش میرسد که البته پس از حسن روحانی، مصطفی میرسلیم وزیر ارشاد دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی بعنوان گزینه حزب موتلفه اسلامی که از احزاب بزرگ اصولگرا میباشددر انتخابات ریاست جمهوری به طور جدی مطرح است.
در این با دسته بندی ساده ای میتوان افراد را تفکیک کرد
با اینکه بارها از سوی بزرگان جریان اصولگرایی شنیده ایم که اصولگرایان یک کاندیدا بیشتر در انتخابات جاری نخواهند داشت در این بین کدامیک گزینه ی نهایی اصولگرایان خواهد بود؟
در کاندیداهای فوق آقایان قالیباف جلیلی ضرغامی باهنر میرسلیم زاهدی و فتاح اگر چه با آتش کم و زیاد اما همگی از جناح راست یا همان اصولگرا هستند.
حسن روحانی به عنوان پایه گزار دولت اعتدال امروز نه به طور کامل اما از حمایت اکثریت اعتدالگرایان سیاسی برخوردار است و احتمال حمایت اصلاح طلبان از وی مانند دور قبل بسیار زیاد است.
اما خسرو نصیری زاده چهره ای فرهنگی و نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی که کم و بیش صدای حضور او در انتخابات آتی از رسانه های مختلف به گوش میرسد و از جهاتی چهره سیاسی نزدیکی به روحانی نیز دارد که برخی فعالان سیاسی وی را عارف این دوره برای حسن روحانی تلقی میکنند.
چهره هایی همچون جلیلی قالیباف باهنر و میرسلیم میتوانند گزینه های نزدیکتری برای جناح راست باشد که با توجه به سبقه ی نصیری زاده بعنوان یک چهره نخبه و متخصص که در سال ۸۴ نیز ریاست ستاد نخبگان هاشمی رفسنجانی را به عهده داشت و همچنین در حال حاضر ریاست مجمع متخصصین ایران را به عهده دارد که جمعیت دانشگاهی و صاحب فکری را تحت لوای خود قرار داده میتواند گزینه کمکی برای روحانی باشد تا او از این کارزار با موفقیت عبور کند.
نصیری زاده در مصاحبه های اخیر خود مواضع نزدیکی به روحانی نشان داده است و بعنوان رقیبی همسو مطرح میباشد در این بین برنامه ریزی جناح راست برای پایان چهار سال بعدی تا سال ۱۴۰۰را نباید فراموش کرد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس