تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، محمد میرزابیگی در گردهمایی مدیران پرستاری بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار نفر کمبود نیروی انسانی در بخش پرستاری وجود دارد، اظهار کرد: بنابراین باید ظرفیت دانشکده‌های پرستاری افزایش یابد. آیین‌نامه استفاده از دانشجویان پرستاری را ابلاغ کرده‌ایم تا از ترم شش به […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، محمد میرزابیگی در گردهمایی مدیران پرستاری بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار نفر کمبود نیروی انسانی در بخش پرستاری وجود دارد، اظهار کرد: بنابراین باید ظرفیت دانشکده‌های پرستاری افزایش یابد. آیین‌نامه استفاده از دانشجویان پرستاری را ابلاغ کرده‌ایم تا از ترم شش به کارگرفته شوند که تاکنون حدود ۴۰۰۰ دانشجو به این روش فعال شده‌اند.

وی با اشاره به شاخص‌های ملی پرستاری ادامه داد: در خصوص شاخص‌های ملی پرستاری باید منافع بیماران در اولویت سیستم قرار گیرد. نظام اعتبارسنجی به طور کلی دگرگون شده و از مهر ماه سال جاری تغییرات لازم آغاز خواهد شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت از فعالیت ۹۰۰۰ مدیر پرستاری در وزارت بهداشت خبر داد و افزود: با توجه به این آمار، رشته مدیریت پرستاری در مقطع کارشناسی‌ارشد برای افزایش دانش مدیریت پرستاری ایجاد شده است.

میرزابیگی تصریح کرد: در ابلاغ آیین‌نامه توسعه پرستاری جامعه‌نگر، با توجه به نیازهای روز، بازنگری مطلوبی صورت گرفت و امیدواریم تعرفه بیمه‌های آن در شورای عالی بیمه نیز مصوب شود.

وی عنوان کرد: ۹۰ درصد کارکنان خواستار پرداخت نظام عملکردی مطابق آئین‌نامه وزارت بهداشت هستند. بنابراین دانشگاه‌ها یا مطابق آئین‌نامه عملکردی، عمل کنند یا آن را اجرا نکنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت از استخدام ۱۷ هزار نفر در گروه سلامت خبر داد و گفت: از این ۱۷ هزار نفر بالغ بر ۱۱هزار نفر در گروه پرستاری استخدام می‌شوند ولی با توجه به نیاز بیش از ۱۲۰ هزار پرستار، این میزان کافی نیست.

وی با تاکید بر اینکه سیستم پرستاری باید بازنگری اساسی در فعل پرستاری داشته باشد، بیان کرد: ما ضمن اینکه مسئول پرستاران هستیم، باید مسئولیت مراقبت‌های پرستاری را نیز بر عهده گیریم و این موضوع باید یکی از دغدغه‌های اساسی مدیران باشد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اعلام اینکه سطح‌بندی مراقبت‌های پرستاری در دستور کار قرار خواهد گرفت، افزود: در خصوص سطح‌بندی مراقبت‌های تخصصی پرستاری در شورای عالی برنامه‌ریزی، مصوبه‌ای را گذرانده‌ایم که در کشور به میزان مورد نیاز این سطح‌بندی‌ها انجام شود.

میرزابیگی افزود: برای دانشجویان کارشناسی پرستاری دوره‌های ۳ تا ۶ ماهه در زمینه سطح‌بندی مراقبت‌های پرستاری برگزار می‌شود. همچنین به ازای هر ۴چهار دانشجو باید یک کمک‌پرستار گرفته شود که آیین‌نامه آن را به تمام دانشگاه‌های کشور ارسال کرده‌ایم.

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس