تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] هاشمى گفت: در طول دو سال گذشته ظرفیت برخی رشته های تخصصی ۳۰درصد افزایش یافته است ولى چند سال زمان خواهد برد تا پذیرفته شدگان، فارغ التحصیل شوند. به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمى همزمان با هفته دولت در نخستین روز سفر خود به استان‌های خراسان‌جنوبی و رضوی، با حضور در شهرستان قائن از پروژه […]

[ad_1]

هاشمى گفت: در طول دو سال گذشته ظرفیت برخی رشته های تخصصی ۳۰درصد افزایش یافته است ولى چند سال زمان خواهد برد تا پذیرفته شدگان، فارغ التحصیل شوند.

به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمى همزمان با هفته دولت در نخستین روز سفر خود به استان‌های خراسان‌جنوبی و رضوی، با حضور در شهرستان قائن از پروژه در حال ساخت دانشکده پرستاری و مامایی و بیمارستان شهدای قائن و بخش در حال توسعه اورژانس این بیمارستان بازدید کرد.


ساخت دانشکده پرستاری و مامایی شهرستان قائن با زیربنای سه هزار و ۲۰۰ مترمربع از سال ۹۰ آغاز شده و در حال حاضر ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


هاشمی همچنین از بخش‌های مختلف بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی  شهدای این شهرستان بازدید و با اهدای شاخه‌های گل از بیماران عیادت کرد.


وزیر بهداشت در حاشیه این بازدید با اشاره به همزمانی سفر خود با هفته دولت، اظهار داشت: از مراکز درمانی شهرهای مختلف این استان بازدید خواهیم داشت.


هاشمی با اشاره به محدودیت توزیع متخصص در سطح کشور و این استان، گفت: در برخی رشته‌های تخصصی در کشور با کمبود روبرو هستیم و تا زمانی که نیروهای مورد نیاز تربیت و تجهیزات پزشکی تامین شوند، باید صبور بود.


وزیر بهداشت گفت: در شهرستان قائن متخصص مقیم برای برخی رشته‌ها مانند جراحی مغز، چشم، گوش، حلق و بینی وجود ندارد و در برخی رشته‌های دیگر نیز تعداد متخصصان کافی نیست؛ البته در پایان شهریورماه توزیع متخصصان آغاز می‌شود و امیدواریم بتوانیم در مواردی که کمبود وجود دارد، کمک بیشتری کنیم.


هاشمی تصریح کرد: در ایران با جمعیت ۸۰ میلیون نفر، سالانه تعداد کمی پزشک متخصص و در برخی رشته‌ها  هر سال ۳۰ نفر تربیت می‌شوند اما در طول دو سال گذشته ظرفیت برخی رشته‌ها ۳۰درصد افزایش یافته ولى چند سال زمان خواهد برد تا پذیرفته‌شدگان، فارغ‌التحصیل شوند.


هاشمی ضمن تاکید بر لزوم تکمیل بخش اورژانس و دیالیز بیمارستان شهدای قائن خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم آسایش و آرامش بهتری را برای مردم فراهم کنیم.


گفتنی است، بخش در حال ساخت اورژانس بیمارستان شهدای قائن در زمینی با زیربنای دو هزار و ۲۲۵ مترمربع در حال احداث است که تا کنون با صرف اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال، ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس