تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] از اول هم پیش‌بینی می‌شد آمریکایی‌ها با استفاده از ابزارهایی که دارند از اجرای مطلوب برجام جلوگیری کنند و نباید از ابتدا خوشبینی زایدالوصفی به وجود می‌آمد که تصور کنیم با برجام همه مسایل حل می‌شود. رییس شورای روابط خارجی با اشاره به انتقاد برخی مقامات به اجرا نشدن مطلوب برجام و اقدام متقابل […]

[ad_1]

از اول هم پیش‌بینی می‌شد آمریکایی‌ها با استفاده از ابزارهایی که دارند از اجرای مطلوب برجام جلوگیری کنند و نباید از ابتدا خوشبینی زایدالوصفی به وجود می‌آمد که تصور کنیم با برجام همه مسایل حل می‌شود.

رییس شورای روابط خارجی با اشاره به انتقاد برخی مقامات به اجرا نشدن مطلوب برجام و اقدام متقابل احتمالی ایران تاکید کرد: این‌که چه موقع باید به این تصمیم برسیم تا اقدام دیگری در مقابل سوءاستفاده آمریکایی‌ها در اجرا نشدن مطلوب برجام انجام دهیم، موکول به نظر مقام معظم رهبری است.

کمال خرازی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتقادات جدی برخی مقامات و شخصیت‌های سیاسی کشور که اخیرا در رابطه با اجرا نشدن برجام به شکلی مطلوب پس از شش ماه بیان شده است، گفت: دلیل اجرا نشدن مطلوب برجام و انتقادات، استفاده نابجا از ابزارهایی است که آمریکایی‌ها سعی دارند با به کار بردن آنها برجام به خوبی اجرا نشود. توقع ایران این بوده است که با اجرا شدن برجام اقتصادی شاداب و پررونقی را شاهد باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که ایران تا چه زمانی منتظر اقدام جدی طرف آمریکایی برای برداشتن موانع بر سر راه اجرای صد در صدی برجام می‌شود؟ اظهار کرد: این‌که چه موقع باید به این تصمیم برسیم تا اقدام دیگری در مقابل رفتار آمریکایی‌ها انجام دهیم موکول به نظر مقام معظم رهبری است که از ابتدا در جریان این مساله بودند و موضوع را هدایت کردند.

وزیر خارجه پیشین ایران تصریح کرد: از اول هم پیش‌بینی می‌شد آمریکایی‌ها با استفاده از ابزارهایی که دارند از اجرای مطلوب برجام جلوگیری کنند و نباید از ابتدا خوشبینی زایدالوصفی به وجود می‌آمد که تصور کنیم با برجام همه مسایل حل می‌شود.

خرازی در عین حال خاطرنشان کرد: با وجود همه مشکلاتی که امروز درباره رفع نشدن برخی تحریم‌ها و برداشت نشدن برخی موانع در اجرای برجام وجود دارد باید واقع‌بینانه به مساله نگاه کنیم و بررسی کنیم که چه کار می‌توانیم انجام دهیم تا حداکثر گشایش را داشته باشیم.

رئیس شورای روابط خارجی در پاسخ به این که با انتظارتی که برای مردم و جامعه بعد از اجرای برجام به وجود آمده است باید چه کرد؟ گفت: باید واقعیات را به مردم گفت، که با فشارهایی که آمریکا وارد می‌کند باعث شده برجام به خوبی اجرا نشود. در عین حال باید دید برجام چه امکاناتی را برای ما ایجاد می‌کند و حداکثر استفاده را از این امکانات داشته باشیم. نفس گشایشی که تا کنون برجام داشته با ارزش است؛ درست است که صد در صد به دلیل سوءاستفاده طرف مقابل گشایش نشده است اما در همین حد هم باید با زیرکی و درایت از فرصت‌ها استفاده کنیم.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس