تاریخ انتشار: ۲۰ ارد ۱۳۹۵

به نظر می رسد طیف حامیان احمدی نژاد نیز فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده اند و “بازگشت به قدرت” استراتژی جدید احمدی‌نژاد به شمار می رود و برای این موضوع کلیدواژه های خاصی نیز از سوی این گروه طراحی شده است.

به گزارش “گذارنیوز”  در شرایطی که یک‌سال تا انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ باقی است، احزاب و گروه‌های سیاسی فعالیت‌های زود هنگام انتخاباتی خود را آغاز کرده‌اند و از هم اکنون به فکر تصاحب صندلی ریاست پاستور هستند.

اصولگرایان، اصلاح‌طلبان-اعتدالیون و حامیان احمدی‌نژاد هر کدام در گوشه‌ای به دنبال فعالیت انتخاباتی و درصدد جذب آرا مردم هستند. اصلاح‌طلبان خوشحال از کسب اکثریت مجلس با انرژی و قدرت بیشتر به دنبال فتح کرسی ریاست جمهوری هستند و در طرف مقابل اصولگرایان به دنبال جبران شکست های اخیر در انتخابات هستند و آنچنان که محسن کوهکن گفته است اصولگرایان استارت فعالیت‌های انتخاباتی خود را البته بدون حمایت از احمدی‌نژاد زده‌اند.

اما در این میان به نظر می رسد طیف حامیان احمدی نژاد نیز فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده اند و “بازگشت به قدرت” استراتژی جدید احمدی‌نژاد به شمار می رود. در همین رابطه علی اکبر جوانفکر مشاور محمود احمدی نژاد گفته است « شما ‌تردید نکنید که اگر آقای احمدی‌نژاد در سال ۹۶ کاندیدا شود، پیروزی قاطعی به‌‌دست خواهد آورد.»

رئیس‌دولت سابق در این شرایط سفرهای استانی خود را با جدیت بیشتری دنبال می کند و اخیرا در سفر به آمل اعلام کرده بود که” سال ۹۶ همه همدیگر را خواهیم دید”. همین جمله کافی بود تا احمدی‌نژاد به صورت غیر مستقیم از برنامه جدی خود برای انتخابات ۹۶ خبر بدهد.

هرچند برخی از نزدیکان وی از بی علاقگی محموداحمدی‌نژاد به ریاست جمهوری سخن می‌گویند و عبدالرضا داوری می گوید رئیس جمهور شدن برای احمدی نژاد فضیلتی ندارد، اما کمتر کسی این موضوع را تایید می کند که احمدی‌نژاد علاقه‌ای به بازگشت به قدرت نداشته باشد.

اگرچه نزدیکان احمدی نژاد از عدم حضور وی در انتخابات و برنامه نداشتن برای سال ۹۶ خبر می دهند اما سفرهای استانی احمدی نژاد به خوزستان، همدان، آمل و کرمان و همچنین حضور در مراسم های ختم و بزرگداشت نشان می دهد احمدی نژاد برنامه جدی برای انتخابات دارد و برای همین موضوع نیز کلیدواژه های خاصی را طراحی کرده است.

احمدی‌نژاد برای بازگشت مجدد به قدرت کلیدواژه های خاصی را طراحی کرده است که جدیدترین آن نیز مبنی بر دادن یک حق استخدام به هرخانواده ایرانی است. علاوه بر این یکی دیگر از کلیدواژه های احمدی نژاد برای حضور در انتخابات موضوع یارانه نقدی است که در ابتدا اعلام شد وی از پرداخت یارانه نقدی ۲۵۰ هزار تومانی خبر داده است که این موضوع تکذیب شد اما علی رغم تکذیب، به نظر می رسد این موضوع تاثیر خود را در افکار عمومی گذاشته است.

در جدول زیر ۴ کلیدواژه محمود احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آمده است:

موضـــوع

توضیـــحات

خروج قدرت از انحصار گروه خاص

احمدی نژاد می گوید بدون تردید با بسط آزادی و قدرت و خارج کردن آنها از انحصار یک جماعت خاص، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

دفاع از دارایی های ایران

خبر برداشت ۲میلیارد دلار ازدارایی‌های ایران توسط امریکا همه را نگران کرد. بسیاری انگشت اتهام به سمت احمدی نژاد بردند، زیرا در دولت نهم و دهم بود که اوراق قرضه به آمریکایی‌ها داده شد. احمدی‌نژاد نیز طی اطلاعیه‌ای گفت: اولا دولت آمریکا در نتیجه برخورد عالمانه و عزتمدار دولتهای نهم و دهم جرات نزدیک شدن و دست اندازی به منابع ملت ایران را نداشت.

یارانه ۲۵۰هزارتومانی

محمود احمدی‌نژاد اخیرا گفته بود اگر رئیس‌جمهور شود به هر ایرانی ۲۵۰ هزار تومان یارانه می‌دهد. همین کافی بود تا در همه جا سخن از احمدی نژاد و یارانه ۲۵۰ تومانی‌اش گفته شود. هرچند این سخنان تکذیب شد اما اکنون وی با یارانه ۲۵۰ هزار تومانی شناخته می‌شود.

حق استخدام برای هر خانواده

با تکذیب خبر یارانه ۲۵۰ هزارتومانی احمدی نژاد شعار جدیدی مبنی بر دادن یک حق استخدام به هرخانواده ایرانی داده است. موضوعی که برای خانواده ها بسیار مهم است.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس