تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۴

علی کفاشیان رئیس فدارسیون فوتبال در گفتگوی تلفنی با شبکه سوم توضیحات قانع کننده ای درباره موضوع سفرهای بی رویه خارجی اش ارائه داد. به گزارش گذار دقایقی پیش پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس روی خط شبکه سه آمد تا درباره موضوع گزارش خبرساز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس توضیح بدهد. او در این مصاحبه […]

علی کفاشیان رئیس فدارسیون فوتبال در گفتگوی تلفنی با شبکه سوم توضیحات قانع کننده ای درباره موضوع سفرهای بی رویه خارجی اش ارائه داد.

کفاشیان

به گزارش گذار دقایقی پیش پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس روی خط شبکه سه آمد تا درباره موضوع گزارش خبرساز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس توضیح بدهد. او در این مصاحبه تلویزیونی از تخلفاتی گفت که در حوزه فوتبال انجام شده و این کمیسیون آنها را رصد کرده و در قالب یک گزارش جامع آن را ارائه خواهد کرد.این گفت وگو پس از مصاحبه امروز سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس انجام شد و در آن به قسمتی از حرف های سخنگو اشاره شد. موضوع، ۱۸۸ سفر رئیس فدراسیون فوتبال به خارج از ایران بود که بعضی از آنها غیرضروری تشخیص داده شده است.

علی کفاشیان که روی خط برنامه آمده بود، در پاسخ به این موضوع گفت: به هر حال رفت و آمدهای من به بیرون از ایران کاملا مشخص است. من در این مدت ۲ گذرنامه داشتم که یکی از آنها باطل شده و دیگری در دست من است. اما تعداد ۱۸۸ سفر به هیچ وجه درست نیست. من نهایتا سالی ۲۰ تا ۲۵ سفر کاری به خارج دارم که البته هیچ کدام غیرضروری نبوده و ما به دعوت مراجعی مثل فیفا و ای اف سی به اکثر این سفرها رفته ایم و هزینه سفر و اقامت مان هم برعهده آنها بوده است.

وی ادامه داد: سفرهای ما به خارج ثبت شده. من هیچ وقت به همراه تیم به سفر نمی روم اما در اجلاس های ای اف سی و فیفا و کنگره ها شرکت می کنم و البته اگر به کمیسیون های آسیایی و جهانی دعوت بشویم سالی یکی، دو بار سفر خواهیم رفت. من حاضرم فردا گذرنامه خودم را با آقای پورمختار بدهم تا دقیقا سفرهای ما را ببینند. کاش از ما سوال می کردند. من سالی ۲۰ تا ۲۵ سفر خارجی می روم و آمار ۱۸۸ سفر را قبول ندارم. خروج از این مملکت ثبت می شود و من هم دو گذرنامه ندارم و تمام سفرهای من مشخص است. ضمنا تمام سفرهای ما به اطلاع شورای برون مرزی می رسد و با تایید آنها انجام می شود. غیر از آن هم ما سفری نرفتیم و خانواده مان رابه سفر نمی بریم و همسر من هم از این موضوع ناراحت است و می گوید چرا ما را به سفر نمی برید.

وقتی مجری از پورمختار درباره توضیحات کفاشیان و زیرسوال بردن عدد مطرح شده سوال کرد، وی در پاسخ گفت: حالا تعداد سفرها خیلی مهم نیست و حضور ذهنی در این باره ندارم. البته همه مستندات هست.

نکته جالب این است اگر کفاشیان در طول ۲ سال به ۱۸۸ سفر رفته باشد، به این معناست که هر ۴ روز یک سفر خارجی را تجربه کرده که به نظر نمی رسد این موضوع چندان درست باشد. چراکه رئیس فدراسیون فوتبال ایران در اغلب اوقات کاری خود در تهران و دفترش به سر می برده است.

حالا باید دید آیا سایر مستندات موجود در گزارش این کمیسیون نیز با همین میزان دقت جمع آوری شده یا مدارک ارائه شده با تحقیق میدانی و دقیق به ثبت رسیده اند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس