تاریخ انتشار: ۲۳ اسف ۱۳۹۳

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان به این نکته اذعان کرد که زورش به وزیر ورزش و جوانان نمی‌رسد. به گزارش گذارنیوز علی کفاشیان پس از مراسم نامگذاری مهمانسرای تیم ملی فوتبال به نام شهیدرضایی مجد در این مورد اظهار داشت: مدت‌ها پیش سردار مشایخی به ما پیشنهاد داد که شهدای فوتبال را شناسایی کنیم و نام […]

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان به این نکته اذعان کرد که زورش به وزیر ورزش و جوانان نمی‌رسد.

کفاشیان

به گزارش گذارنیوز علی کفاشیان پس از مراسم نامگذاری مهمانسرای تیم ملی فوتبال به نام شهیدرضایی مجد در این مورد اظهار داشت: مدت‌ها پیش سردار مشایخی به ما پیشنهاد داد که شهدای فوتبال را شناسایی کنیم و نام کسی را که بیشترین مقام را داشته روی یکی از اماکن فوتبالی بگذاریم. ما هم تصمیم گرفتیم که نام مهمانسرای تیم ملی را به نام شهیدرضایی مجد بگذاریم. مسلماً نام این شهید می‌تواند به کار ما برکت بدهد و باعث شود تا یاد شهید هم زنده نگه داشته شود. قطعاً وقتی از ما حرکت باشد از این شهدا هم برکت خواهد بود.

وی ادامه داد: قرار است در مراسمی دیگر  یادبودی برای شهدای چوار ایلام که در یک زمین فوتبال به صورت دسته‌جمعی به شهادت رسیده‌اند هم مراسمی برگزار کنیم. البته در برنامه‌های آتی باید تعداد بیشتری از فوتبالی‌ها حضور داشته باشند. همین امروز وصیت‌نامه دو صفحه‌ای شهیدرضایی مجد قرائت شد که اندازه یک کتاب ارزش داشت. قطعاً حضور ورزشکاران و مربیان فوتبال در این مراسم باعث می‌شود که آنها بدانند همه چیز فوتبال نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص آخرین وضعیت برگزاری دیدار دوستانه تیم‌های ایران و ایتالیا و اینکه آیا مهلت ۱۰ روزه ارسال پول برای برگزاری این بازی تمام شده است، خاطرنشان کرد: مهلت ۱۰ روزه برای واریز پول نبود بلکه برای این بود که ما نظر نهایی خود را در مورد این بازی بیان کنیم. البته وقتی با کی‌روش در این خصوص صحبت کردیم، او معتقد بود به جای اینکه با کلی پول تیمی مانند ایتالیا را به تهران بیاوریم بهتر است با همین پول دو سه تیم قدرتمند را به تهران بیاوریم و با آنها بازی کنیم، چون با این وضعیت شرایط به نفع فوتبال ما خواهد بود و از نظر فنی هم پیشرفت می‌کنیم. به همین خاطر ما مذاکرات خود را با فدراسیون فوتبال ایتالیا فعلاً متوقف کرده‌ایم.

کفاشیان در ادامه افزود: البته این بدان معنا نیست که به جای ایتالیا دو سه تیم صاحب‌نام به تهران بیایند بلکه قرار است دو سه تیمی به تهران بیایند که از نظر فنی به ما کمک کنند. مسلماً اینگونه بازی‌ها توانایی فنی بازیکنان را بالا می‌برد و باید برگزاری آنها کارشناسی شود.

وی تأکید کرد: ما قرار بود تا آخر ماه مارس نظر نهایی خود را در خصوص دیدار دوستانه با تیم ملی فوتبال ایتالیا اعلام کنیم اما فعلاً این اتفاق رخ نداده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه چرا نسبت به عدم دعوتش به چند جلسه گذشته رؤسای فدراسیون با وزیر ورزش معترض شده و اینکه آیا اختلافات شدید فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش کار او را در یک سال آینده سخت نمی‌کند، گفت: البته ابتدا باید بگویم ما از نظر بودجه‌ای هیچ مشکلی برای سال آینده نخواهیم داشت و تفاهم‌نامه بودجه در این مورد امضاء شده است. در ضمن دعوت نکردن ما به جلسات دلیل بر این نیست که کارها متوقف باشد، چون تمام کارهای مربوط به فدراسیون در وزارت ورزش در حال انجام شدن است و حتی در تمام مراسم‌های ما نمایندگان وزارت ورزش حضور دارند. انشاءالله که کدورت‌ها تمام می‌شود.

کفاشیان در مورد اینکه خیلی‌ها اعتقاد دارند او توانسته مچ محمود گودرزی را بخواباند، عنوان کرد: چرا می‌خواهید ما را دعوا بیاندازید؟ من زورم به وزیر نمی‌رسد و کوچکتر از این هستم که بخواهم با ایشان دعوا کنم! اگر هم صحبتی کردم یا مطلبی مطرح شده به خاطر این بوده که دلم برای گودرزی تنگ شده است.

وی در واکنش به بحث تغییر اساسنامه هیئت‌های ورزشی سراسر کشور و اینکه آیا این تغییرات به فدراسیون فوتبال هم می‌رسد، گفت: همانطور که رغبتی قبلاً مصاحبه کرده اساسنامه فدراسیون فوتبال مستقل است و به تأیید نهادهای مختلف هم رسیده است، این تغییری که از آن صحبت می‌کنند مربوط به اساسنامه‌ای است که ۱۳ سال پیش و زمانی که من معاون ورزشی سازمان تربیت بدنی بودم، تصویب شده است. زمانی که فدارسیون فوتبال تعلیق شد یک اساسنامه به تأیید و تصویب رسید و قرار شد که اساسنامه فدراسیون فوتبال مستقل باشد. در این بین اساسنامه هیئت‌های فوتبال استان‌ها هم از اساسنامه فدراسیون نشأت می‌گیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص حواشی بازی پرسپولیس – نفت مسجدسلیمان و اعتراض سرخپوشان به پرتاب سنگ و آجر به داخل زمین اظهار داشت: چند ترقه منفجر شد که به خاطر پیشواز چهارشنبه‌سوری بود و سنگ‌ها از بیرون به داخل زمین پرتاب شد! در مجموع پرسپولیس باید حواسش را جمع می‌کرد و گل نمی‌خورد!

کفاشیان در واکنش به صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه قرار بوده پیش از بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان بازیکنان پرسپولیس با چفیه وارد میدان شوند و کاپیتان این تیم هم وصیت‌نامه یکی از شهدا را قرائت کند اما این اتفاقات رخ نداده است، گفت: ما به سردار مشایخی مأموریت دادیم تا این مسئله را پیگیری کند. قطعاً اگر ببینیم از عمد این کار انجام شده با آن برخورد می‌کنیم. البته سردار مشایخی همیشه در تهران است اما باید به این مسئله رسیدگی شود و کمیته انضباطی هم با آن برخورد کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس