تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۴

پس از رسانه ای شدن بخشهایی از گزارش کمیسیون اصل نود، بحث تعداد سفرهای خارجی علی کفاشیان و مهدی محمد نبی دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال به یک سوژه تبدیل شده است. در گزارش کمیسیون اصل نود آمده است که کفاشیان و نبی در طول سالهای حضورشان در فدراسیون فوتبال به ترتیب ۱۸۸ و ۲۱۸ سفر […]

پس از رسانه ای شدن بخشهایی از گزارش کمیسیون اصل نود، بحث تعداد سفرهای خارجی علی کفاشیان و مهدی محمد نبی دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال به یک سوژه تبدیل شده است.

کفاشیان ونبی

در گزارش کمیسیون اصل نود آمده است که کفاشیان و نبی در طول سالهای حضورشان در فدراسیون فوتبال به ترتیب ۱۸۸ و ۲۱۸ سفر خارجی کرده اند.

علی کفاشیان شبی که این گزارش منتشر شد روی آنتن زنده شبکه سه آمد و طوری وانمود کرد که گزارش اعلام کرده که وی سالی ۱۸۸ سفر کرده است. در حالی که حسین آذین سخنگوی کمیسیون اصل نود همان روز به خبرگزاریهای رسمی گفته بود:« در این بررسی‌ها مشخص شده رییس فدراسیون ۱۸۸ سفر در طول سال‌های تصدی مسئولیت خود داشته و دبیر فدراسیون نیز ۲۱۸ بار سفر کرده است.»

اگر ویدیوی حرفهای کفاشیان را  ببینیدمتوجه می شوید که کفاشیان می گوید سالی ۲۵ تا ۳۰ سفر خارجی می رود که اگر در عدد ۷ یعنی تعداد سالهای تصدی اش در فدراسیون فوتبال ضرب کنید به رقمی نزدیک به رقم کمیسیون اصل نود می رسید.

مهدی محمد نبی هم که از دوران کمیته انتقالی دبیرکل فدراسیون فوتبال بوده و حدود ۸ سال دبیرکل فدراسیون فوتبال بود و قبل از آن ۹ سال هم در فدراسیون فوتبال به عنوان کارمند و رئیس کمیته مسابقات و سرپرست تیم های ملی پایه و اینها حضور داشته و آماری که از وی ارائه شده مربوط به ۸ سال گذشته بوده و آن هم منطقی به نظر می رسد. نبی در روزهایی که سرپرست تیم ملی بود همراه با تیم ملی در همه سفرها حضور داشت و البته به همراه کفاشیان به سوئیس(مقر فیفا)، مالزی(مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا) و اردن( مقر فدراسیون غرب آسیا) می رفت. در ۸ سال گذشته نبی دست کم سالی ۲۸ سفر خارجی داشته است و اگر شاید سفرهای نبی را در دوران صفایی فراهانی و محمد دادگان هم حساب می کردند به بالای ۳۰۰ سفر خارجی می رسید.

علی کفاشیان در همین برنامه اعلام کرده بود که به هیچ وجه به همراه تیم ملی سفر نمی کند اما وی در جام ملتهای آسیا ۲۰۱۱ قطر در تمام روزهای حضور تیم ملی در دوحه در قطر بود، در روزهای جام جهانی هم در طول برگزاری رقابتهای مرحله گروهی در برزیل حضور داشت و در استرالیا هم بازی اول مقابل بحرین در ملبورن حضور داشت و از جایگاه ویژه بازیها را نگاه کرد. علی کفاشیان هفت سال و شش ماه است که رئیس فدراسیون فوتبال است و در اگر انتخابات این دوره اسفند ۹۴ برگزار شود، نه ماه دیگر رئیس فدراسیون فوتبال است و تازه پنج ماه بیشتر از مهلت قانونی اش رئیس فدراسیون فوتبال می ماند!

شاید مانور کفاشیان روی ماجرای ۱۸۸ سفر خارجی در یک سال، یک فرار رو به جلو باشد تا دیگر مسایلی که مطرح شده و ابهامات مالی زیاد توی چشم نباشد چرا که ۱۸۸ سفر خارجی کفاشیان در هفت سال و شش ماه منطقی هم به نظر می رسد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس