تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سفیر افغانستان در دهلی‌نو گفت که کشورهای جنوب آسیا به ویژه افغانستان و هند نشست سارک در پاکستان را تحریم کنند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «شیدا محمد ابدالی» سفیر افغانستان در هند گفت: کشورهای جنوب آسیا برای برقراری صلح و ثبات در منطقه باید به اتفاق پیام مشترکی به پاکستان ارسال […]

[ad_1]

سفیر افغانستان در دهلی‌نو گفت که کشورهای جنوب آسیا به ویژه افغانستان و هند نشست سارک در پاکستان را تحریم کنند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «شیدا محمد ابدالی» سفیر افغانستان در هند گفت: کشورهای جنوب آسیا برای برقراری صلح و ثبات در منطقه باید به اتفاق پیام مشترکی به پاکستان ارسال کنند.

ابدالی اظهار داشت: اکنون زمان ارسال پیام قاطعی به پاکستان فرارسیده است تاجایی که حتی این پیام پاکستان را به انزوا بکشد.

وی براین باور است که افغانستان، هند، بنگلادش و سایر کشورهای جنوب آسیا باید نشست سارک را که قرار است در ماه نوامبر سال جاری میلادی در پاکستان برگزار شود را تحریم کنند.

سفیر افغانستان در دهلی‌نو به یک تلویزیون هندی گفت که دیگر هیچ تحملی برای ادامه‌ بازی‌های دوگانه‌ پاکستان در منطقه باقی نمانده است و این بازی‌ها هرچه زودتر باید پایان یابد.

ابدالی بیان داشت که پاکستان تنها کشور مولد تروریسم در منطقه است و مدارک‌ فراوانی از همکاری و حمایت پاکستان از گروه‌‍‌های افراطی وجود دارد.

وی تأکید کرد که باید به اسلام‌آباد فهمانده شود که ادامه‌ حمایت از تروریسم سرنوشت خوبی برای این کشور ندارد.

«نفیس زکریا» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به افزایش همکاری افغانستان و هند گفته بود که خاک افغانستان نباید توسط هند علیه منافع پاکستان استفاده شود.

زکریا اظهارداشت که اسلام‌آباد به کسی اجازه نمی‌دهد که از قلمرو یک کشور خارجی علیه منافع پاکستان استفاده شود.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس