تاریخ انتشار: ۲۴ فرو ۱۳۹۶

[ad_1] خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گچساران از کشف و ضبط یک خنجر تاریخی در این شهرستان خبر داد. هومن عنایی در جمع خبرنگاران گفت: در پی گزارشات مردمی، ساعت چهار بامداد امروز چهارشنبه سه فرد سودجو در حین حفاری در یکی از مناطق شهرستان گچساران توسط تیم یگان […]

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گچساران از کشف و ضبط یک خنجر تاریخی در این شهرستان خبر داد.

هومن عنایی در جمع خبرنگاران گفت: در پی گزارشات مردمی، ساعت چهار بامداد امروز چهارشنبه سه فرد سودجو در حین حفاری در یکی از مناطق شهرستان گچساران توسط تیم یگان حفاظت این اداره دستگیر شدند .

کشف یک خنجر تاریخی در گچساران

وی با بیان اینکه سودجویان سه متر حفاری انجام داده بودند، افزود: در این عملیات، دو خودروی پژوپارس و تیبا توقیف و یک خنجر تاریخی مربوط به دوره اسلامی کشف و ضبط شد .

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: این افراد پس از تشکیل پرونده، به مراجع قضایی تحویل داده شدند .

عنایی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون، این پنجمین باند حفار غیرمجاز آثار باستانی است که در شهرستان گچساران دستگیر می‌شود .

وی اضافه کرد: حفاظت از میراث فرهنگی گام مهمی در آشنایی نسل‌های آینده با تاریخ کهن است و ما اجازه نمی‌دهیم سودجویان به میراث تاریخی مردم دست‌درازی کنند.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس