تاریخ انتشار: ۲۳ ارد ۱۳۹۵

– دبیر کمیسیون هماهنگی برنامه ریزی و نظارت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز از کشف کالاهای قاچاق دراین استان در سال جاری به ارزش ۲۵۶میلیارد و ۶۴۴ میلیون ریال خبرداد .

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
علی اکبر زارعی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کالاها شامل لوازم خانگی ، شمش آلیاژ برنج ، پوشاک خارجی ، سیگار ، مشروبات الکلی ، تجهیزات ماهواره ، دستکش کار خارجی و دارو بوده است .
وی ادامه داد: استان البرز علاوه بر برخورداری از ظرفیت و پتانسیل های مطلوب سرمایه گذاری به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقلیمی و ویژگی های اجتماعی ، رشد روز افزون جمعیت و مهاجرت به واسطه استقرار استان در مسیر ترانزیت ۱۴ استان ، برخورداری از بازار مصرف عمده ، همجواری با تهران بعنوان بزرگترین مرکز تجاری و بازار مصرف کشور و دلایل مختلف دیگر مورد توجه افراد فرصت طلب و باندهای قاچاق کالا و ارز قرار گرفته است .
زارعی نژاد گفت: با توجه به آسیب شناسی وضعیت ، کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز با ملحوظ نظر قرار دادن منویات مقام عظمای ولایت ، اهداف اقتصاد مقاومتی و رویکرد دولت تدبیر و امید در حمایت از تولید و ایجاد رونق اقتصادی و امنیت اقتصادی در حوزه سرزمینی با بهره گیری از استعدادهای استانی ، طرح جامع مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز در استان تدوین و با همکاری ۲۲ دستگاه عضو به اجرا درآورده است .
وی خاطرنشان کرد: فعالیت ها را با دو کارکرد ایجابی و سلبی و اولویت دادن به فعالیت های ایجابی با رویکرد پیشگیرانه و فرهنگی در دستور کاری خود قرار داده و پیرو برنامه ریزیهای بعمل آمده در سال ۹۵ با نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل ، رویکرد استانی پاسخگویی به مطالبات به حق رهبر معظم در مبارزه جدی با پدیده قاچاق در راستای حمایت از تولید ملی و تأمین امنیت سرمایه گذاری در استان است .
زارعی نژاد افزود: کشف کالاهای قاچاق مذکور امسال با اشراف بر محورهای مواصلاتی و تشدید اقدامات نظارتی و کنترل بر مناطق آلوده ، شهرکهای صنعتی صورت گرفته است .
وی گفت: رویکرد کمیسیون و دستگاههای استانی در پرتو فرامین و بیانات رهبری ، تحقق سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و رویکرد دولت محترم در بهبود فضای کسب و کار و حمایت هدفمند از تولید بوده و تمام تلاش ها برای ایجاد امنیت روانی و اقتصادی در جامعه استانی است و در مبارزه با پدیده قاچاق هیچگونه مماشات نخواهیم داشت و حوزه سرزمینی را برای اخلالگران اقتصادی بشدت نا امن خواهیم کرد.
۸۰۲۹

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس