تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گمرک ایران اعلام کرد: ماموران گمرک بازرگان موفق به کشف یک محموله دو کیلو و۴۸۰ گرم طلای قاچاق از یک دستگاه اتوبوس شدند . به گزارش ایسکانیوز از گمرک جمهوری اسلامی ایران، همچنین ماموران مزبور یک دستگاه تریلر که به شکل قاچاق وارد کشور شده بود، توقیف کردند .ماموران گمرک پیرامون قاچاق طلا اعلام […]

[ad_1]

گمرک ایران اعلام کرد: ماموران گمرک بازرگان موفق به کشف یک محموله دو کیلو و۴۸۰ گرم طلای قاچاق از یک دستگاه اتوبوس شدند .

به گزارش ایسکانیوز از گمرک جمهوری اسلامی ایران، همچنین ماموران مزبور یک دستگاه تریلر که به شکل قاچاق وارد کشور شده بود، توقیف کردند .
ماموران گمرک پیرامون قاچاق طلا اعلام کردند، محموله یاد شده در قسمت عقب اتوبوس به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود که کشف شد.
پس از کشف این محموله، راننده قصد زیر گرفتن ماموران را داشت که با عملکرد هوشیارانه آنها، ناموفق بود و در بازرسی های بعدی پوشاک قاچاق نیز از این اتوبوس کشف و ضبط شد.
برپایه این گزارش، ماموران حراست این گمرک همچنین به یک دستگاه تریلر ولوو با پلاک کشور گرجستان در داخل محوطه بندری مرز بازرگان مشکوک و از راننده درخواست کردند تا بیجک ورودی و سایر مدارک خود را ارایه کند که راننده با امتناع از تسلیم بیجک، دیگر مدارک خود را در اختیار ماموران قرار می دهد.
در همین زمینه، ماموران با کمک سامانه جامع گمرکی نسبت به استعلام کشنده و تریلر اقدام می کنند و متوجه می شوند هیچ گونه اطلاعاتی از این خودرو در سامانه ثبت نشده و راننده بدون اخذ بیجک ورود به کشور و بدون مراجعه به باسکول وارد محوطه بندری مرز بازرگان شده است.
براساس این مستندات و با توجه به ثبت نشدن مشخصات تریلر، مشمول قاچاق شناخته شد و مورد توقیف قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، اواخر تیرماه امسال نیز قاچاقچیان با استفاده از جعل اسناد و همچنین ارتباط و نفوذ در دستگاه های مربوطه، اقدام به وارد کردن ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق به ارزش یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال به کشور کردند که بزرگترین پرونده قاچاق کالا پس از انقلاب به شمارمی رود که توسط گمرک کشف شد.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس