تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناسان آمریکایی از وجود مقدار زیادی مواد سمی مرتبط با بیماری‌های پیشرونده سیستم عصبی در باله‌ها و ماهیچه‌های ۱۰ گونه کوسه خبر دادند. به گزارش ایسنا، کارشناسان دانشگاه میامی بر اساس بررسی خود اظهار داشتند: محدود کردن مصرف کوسه‌ها می‌تواند فوائد مثبتی برای سلامتی انسن و همچنین حفظ این گونه جانوری داشته باشد چرا […]

[ad_1]

کارشناسان آمریکایی از وجود مقدار زیادی مواد سمی مرتبط با بیماری‌های پیشرونده سیستم عصبی در باله‌ها و ماهیچه‌های ۱۰ گونه کوسه خبر دادند.

به گزارش ایسنا، کارشناسان دانشگاه میامی بر اساس بررسی خود اظهار داشتند: محدود کردن مصرف کوسه‌ها می‌تواند فوائد مثبتی برای سلامتی انسن و همچنین حفظ این گونه جانوری داشته باشد چرا که چند گونه از کوسه‌های مطالعه شده به دلیل شکار بی‌رویه در معرض انقراض قرار دارند.

در این بررسی نمونه بافت باله و ماهیچه از ۱۰ گونه کوسه در اقیانوس آرام و اطلس جمع‌آوری شد تا سطح دو نوع ماده سمی یعنی جیوه و “بتا متیل آمینو ال آلانین” (BMAA) در آنها مشخص شود. مطالعات اخیر حاکی از آن است که BMAA با بروز بیماری‌های پیشرونده عصبی همچون آلزایمر و اسکلروز جانبی آمیوتروفیک مرتبط است.

در این بررسی محققان دریافتند سطح جیوه و BMAA در باله‌ها و ماهیچه‌های تمامی گونه‌های کوسه به میزانی است که می‌تواند به سلامت بشر آسیب وارد کند.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، در حالی که جیوه و BMAA هر دو به خودی خود سلامت را به خطر می‌اندازند می‌توانند در کنار یکدیگر اثرات سمی هم‌افزایی داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس