تاریخ انتشار: ۲۳ آبا ۱۳۹۴

گزارش “گذارخبر” کارشناسان مرزهای جنوبی کشور ترکیه موفق به کشف یک سایت باستان‌شناسی و کفپوش‌هایی متعلق به تمدن روم باستانی در ۲۰۰۰ سال پیش شده‌اند که توسط نیروهای داعشی تخریب نشده است. گفتنی است، این سایت یک خانه و ویلای رومی متعلق به یک خانواده ثروتمند در منطقه Gaziantep نزدیک به مرزهای کشور سوریه است. […]

گزارش “گذارخبر” کارشناسان مرزهای جنوبی کشور ترکیه موفق به کشف یک سایت باستان‌شناسی و کفپوش‌هایی متعلق به تمدن روم باستانی در ۲۰۰۰ سال پیش شده‌اند که توسط نیروهای داعشی تخریب نشده است.
گفتنی است، این سایت یک خانه و ویلای رومی متعلق به یک خانواده ثروتمند در منطقه Gaziantep نزدیک به مرزهای کشور سوریه است.
کشف سایت باستانی زیر گوش داعشی‌ها در ترکیه + تصاویر
بررسی‌ها نشان می دهند، سایت‌های مشابه دیگر این بنا یا در اثر جنگ تخریب شده‌اند و یا به دلیل موقعیت جغرافیایی آنها در مناطق جنگی امکان دسترسی به آنها میسر نیست.
تحقیقات بر روی این دانشگاه توسط محققان دانشگاه مونستر صورت گرفته است.
کشف سایت باستانی زیر گوش داعشی‌ها در ترکیه + تصاویر
مکان شهرستان یافت این بنای باستانی یادگارهایی کهن از دوران روم باستان دارد.
کارشناسان توسط تصویر برداری‌های هوایی و تصاویر ماهواره‌ای حفاری‌های غیر قانونی فراوانی در این منطقه مشاهده کرده‌اند.
کارشناسان هشدار داده‌اند که پیشروی نیروهای داعش می‌تواند منجر به نابودی شهر باستانی پالمیر در کشور سوریه شود و بیم از آن می‌رود که در عرض کمتر از ۴ ماه کل محوطه باستانی پالمیر تخریب گردد.
کارشناسان علاوه بر سایت باستانی موفق به کشف گوزن‌هایی برنزی و سایر دست‌ساخته‌هایی از جنس سنگ چخماق در این منطقه شده‌اند.
باستان شناسان امیدوار هستند بتوانند در سال آینده میلادی کار حفاری این سایت باستانی و خارج کردن سایر ابنیه باستانی از آن را انجام دهند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس