تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] یک نظامی روسیه مامور انتقال کمک های امدادی به یکی از مناطق استان حلب سوریه بر اثر انفجار بمب جاده ای جان خود را از دست داد. به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد: نیکیتا شوچنکو سرباز قرار دادی یگان مستقر در پایگاه حمیمیم سوریه در خودرو مرکز روسی نظارت بر […]

[ad_1]

یک نظامی روسیه مامور انتقال کمک های امدادی به یکی از مناطق استان حلب سوریه بر اثر انفجار بمب جاده ای جان خود را از دست داد.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد: نیکیتا شوچنکو سرباز قرار دادی یگان مستقر در پایگاه حمیمیم سوریه در خودرو مرکز روسی نظارت بر آتش بس پس از انفجار بشدت زخمی شد و تلاش ها برای نجات جای وی بی نتیجه ماند.

خبرگزاری ایتارتاس اعلام کرده است که با جان باختن این سرباز، شمار نظامیان جان باخته روسیه در عملیات ضد تروریستی سوریه تاکنون به ۱۴ نفر رسیده است.

روسیه از مهرماه سال گذشته پس از درخواست رسمی دولت سوریه، با استفاده از مجموعه یگان های هوافضای خود مستقر در پایگاه حمیمیم از جمله ده ها فروند بمب افکن و بالگرد، هواپیماهای تجسسی، موشکباری ناوها و زیر دریایی همراه با بمب افکن های قاره پیما، هزاران موضع تروریست ها بویژه داعش و جبهه النصره را بمباران کرد و با پشتیبانی از عملیات زمینی نظامیان سوری نیز بسیاری از مناطق اشغال شده آزاد شد.

گروه گروه کشورهای غربی-عربی ضد سوری پنج سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تکفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه و براندازی دولت بشار اسد در طول شش ماه، این کشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی کردند که تاکنون ده ها هزار کشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس