تاریخ انتشار: ۱۴ آبا ۱۳۹۴

سخنگوی بسیج مردمی عراق از کشته شدن نزدیک به هزار داعشی در جریان عملیات لبیک یا رسول الله ۲ خبر داد.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از اسکای نیوز عربی، احمد الاسدی، سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق در یک کنفرانس خبری گفت: در جریان عملیات «لبیک یا رسول الله۲» که از اکتبر برای آزادسازی مناطق شمالی استان صلاح الدین آغاز شده، دستکم ۹۲۰ تن از نیروهای گروه تروریستی داعش کشته شده و صدها تن دیگر زخمی شدند.

وی در ادامه افزود: در جریان این عملیات تعداد زیادی از نیروهای داعش نیز دستگیر شدند. پیشتر مواضع بین المللی و منطقه‌ای اعلام می‌کردند که درگیری‌های بیجی به دلیل حضور نیروهای داعش و عملیات انتحاری آنها بسیار سخت خواهد بود اما به صورت غیرقابل پیش بینی دیدیم که تمام این گمانه زنی‌ها نادرست از آب درآمد و عملیات لبیک یا رسول الله۲ آغاز شد و دستاوردهای زیادی داشت.

الاسدی تاکید کرد: یکی از مهمترین عوامل این پیروزی‌ها نظارت مستقیم فرماندهان بسیج مردمی بر روند عملیات به شمار می‌آید. نتایج این عملیات بسیار گسترده بوده به طوری که تنها بعد از شش روز از آغاز عملیات در شهر و پالایشگاه بیجی بیش از ۹۰۰ جسد متعلق به نیروهای تروریستی داعش جمع شد.

وی در ادامه افزود:‌ در جریان این عملیات بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مربع آزاد شد و منطقه بیجی کاملا از چنگال نیروهای داعش خارج شد. ما پایان یافتن عملیات را به صورت رسمی اعلام نکردیم تا دشمنان نتوانند از فرصت پیش آمده سوء استفاده کنند. در حال حاضر به صورت کامل بر منطقه تسلط داریم و برای آزادسازی مناطق باقی مانده صلاح الدین و آزادسازی موصل آماده می‌شویم.

عملیات لبیک یا رسول الله ۲ در ۱۴ اکتبر گذشته برای آزادسازی مناطق شمالی صلاح الدین از سه محور آغاز شد که دستکم بیش از هزار کیلومتر مربع از جمله پالایشگاه بیجی آزاد شد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس