تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دیدار اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. به گزارش ایسکانیوز، در ابتدای این دیدار دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد ضمن تشکر از […]

[ad_1]

نشست آیت الله هاشمی با نفرات برتر باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی

دیدار اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز، در ابتدای این دیدار دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد ضمن تشکر از حمایت های آیت‌الله هاشمی و دکتر میرزاده و تبریک اعیاد قربان و غدیر، گزارشی از فعالیت‌های این باشگاه و فعالیت‌های مخترعان و اعضای چهره‌های استعداد درخشان باشگاه را ارائه کرد.

زارع گفت: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و سخنان ریاست هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اینکه “امیدواریم باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان پلی برای مطالعات علمی و اجرایی باشد که از ضرورت‌های تحقیق و پژوهش است” و با توجه به رهنمود سازنده و موثر ریاست دانشگاه که “باشگاه بایستی مفصل دانشگاه، صنعت و خدمات” باشد، این رهنمودها را سرلوحه برنامه راهبردی خود قرار داده است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای ارتقای کیفیت مقالات و تلاش گسترده برای افزایش سهم باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی که منجر به رشد تولید مقالات اعضای این باشگاه در رکوردهای معتبر علمی در سطح بین‌المللی شده است از دیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های مهم این باشگاه بوده است.

زارع در ادامه گفت: طرح‌های کاربردی باشگاه رشد چشم‌گیری داشته و منجر به تجاری‌ شدن اختراعات و طرح‌های اعضا و ثبت پتنت‌های بین‌المللی به صورت E.Patent و U.S.Patent شده است و تعداد قابل توجهی نیز در دست اجراست.

او افزود: در حوزه تجاری‌سازی دانش، جوانان باشگاه توانسته اند تنها مجله نانوساختار در خاورمیانه را با همین عنوان در پایگاه اسکوپوس ثبت کنند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد افزود: همچنین در بخش تالیف کتب مختلف، اعضای باشگاه تواسنته اند ده‌ها فصل- کتاب در سطح بین‌المللی با دانشمندان کشور های مختلف همکاری داشته باشند.

او در ادامه با بیان اینکه جذب اعضای باشگاه در سالیان اخیر رشد داشته، افزود: حدود ۷۰ هزار نفر در باشگاه عضو هستند که حدود ۱۴ هزار نفر از این تعداد از اعضای فعال باشگاه هستند. همچنین ۹۹۸ نفر اعضای استعدادهای درخشان و ۱۱۱۹۳ نفر یعنی ۴۳ درصد کل اعضا از دانشگاه‌های دولتی هستند.

او به تعدادی از اختراعات اعضای باشگاه پژوهشگران اشاره کرد و گفت: طراحی بالش هوشمند و ارگونومیک از سوی فرشید مومنی، آنالیزور اسپین ذاتی الکترون (آزمایش اشترن گرلاخ با باریکه الکترونهای آزاد) از سوی حسین مجلسی و تولید ۲۰ نوع داروی کم‌یاب و نایاب، فقط تعدادی از مهمترین اختراعات اعضای فرهیخته باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است.

زارع گفت: ۳۵۶۸ عنوان اختراع تاکنون از سوی اعضای باشگاه ثبت شده است که بیش از ۱۰۰ نوع آن تجاری‌سازی شده یا در حال تجاری شدن است. کل مقالات علمی باشگاه هم از ابتدا تاکنون ۷۲۰۳ رکورد بوده است. در ۳ سال و هشت ماه اخیر ۴۵۲۷ مقاله علمی و همچنین کل مقالات علمی باشگاه در ۵ سال و هشت ماه اخیر ۶۵۱۳ رکورد بوده است.

او افزود: تا ۶ شهریور امسال ۶۳۸۸۹ رکورد علمی در پایگاه استنادی اسکوپوس به نام دانشگاه آزاد اسلامی ثبت شده است و تعداد رکوردهای ثبت‌شده باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ۷۲۰۳ رکورد و معادل ۱۱/۲۸ درصد از کل تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است که این سهم در سال گذشته ۱۰/۷۶ درصد بوده است.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس