تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۴

دوباره حرف های ضد و نقیض درباره کروش آغاز شده و این بار فدراسیونی ها به دفاع از این مربی پرتغالی پرداخته اند.

به گزارش گذار نیوز مرخصی کارلوس کروش طولانی شده است. کم کم صدای اعتراض ها بلند می شود. کروش به خاطر عملی نشدن وعده ها کاملا دلخور است. گویا او به این نتیجه رسیده تنها قبل از بازی های تیم ملی به ایران بیاید. کارلوس به نوعی می خواهد با این رفتار مثل مسولانی که به او تعهد داده اند، بی تفاوت باشد. ولی حالا واکنش ها علیه او آغاز شده است. پس از انتقاد بعضی رسانه ها از کروش به خاطر مرخصی هایش، حالا بهارستانی ها هم به او واکنش نشان می دهند. سیدشریف حسینی عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از این مربی به خبرگزاری خانه ملت می گوید: «می‌توان گفت درحال حاضر این کروش است که فدراسیون و شرایط را مدیریت می‌کند و درواقع جایگاه مربی و مسئولان فدراسیون جابه جا شده است. عواملی غیر از فدراسیون و وزارت، شرایط حضور کروش را هدایت می‌کنند و این امر باعث شده در بسیاری مواقع که این سرمربی به تعهداتش عمل نکرده، نتوان تصیم گیری صحیحی درمورد او اتخاذ شود و کج‌دار مریز از کنارش بگذریم. احساس می‌شود فدراسیون به دلیل فشارهایی که روی او قرار دارد نمی‌تواند کاری کند٬ به عنوان مثال فشارهای مردم باعث تصمیم‌گیری در خصوص ماندن کروش شد. صداوسیما چندین برنامه را به نظرسنجی در این‌باره اختصاص داد که معلوم نبود برچه اساسی بود و بعد اعلام شد که خواست مردم ماندن کروش است؛ لذا می‌توان گفت فدراسیون فوتبال تحت فشار است.»
این نماینده مجلس در پاسخ به این‌که چرا کروش به همه بندهای تعهداتش عمل نمی‌کند٬ جواب می دهد: «وقتی قرارداد ترکمانچای بسته می‌شود، برخی مواقع بعضی از بندها قابل جرا نیست؛ بنابراین باید موقع عقد قرارداد درست عمل شود. به عنوان شخصی که در فوتبال تخصص دارد اعتقادم براین است که هرکس باید سلسله مراتب کار خود را انجام دهد٬ جایگاه‌ها باید حفظ شود تا فدراسیون فوتبال تحت فشار تصمیم نگیرد و تصمیمی قاطع و با هماهنگی وزارت ورزش بگیرد؛ اگر کروش برود فوتبال ایران نابود نخواهد شد واگر بماند هم قهرمان جهان نخواهد شد ولی الان باید منتظر بود و دید که او چه تصمیمی می‌گیرد.»
اما فدراسیونی ها در این ماجرا، حق را به کارلوس کروش می دهند. چند روز قبل یکی مثل بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت در شان وزارت ورزش نیست که بخواهد به تعهداتش در قبال کروش و تیم ملی عمل نکند. کروش این روزها دلسردتر از همیشه به همکاری با تیم ملی فکر می کند. او می گوید ساده ترین امکانات از جمله زمین تمرینی و اردوهای مناسب برای ایران در دسترس نیست. مارکار آقاجانیان دستیار کروش هم با ناراحتی گفت: «یعنی گناه است ما به اندازه فلسطین و عراقی که به قول خیلی ها جنگ زده هستند، برای فوتبال امکانات داشته باشیم؟!» در همین حالا امروز نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال هم به دفاع از کارلوس کروش پرداخت و به نوعی صحبت مجلسی ها را رد می کند. محمود اسلامیان در این باره می گوید: «کروش سرمربی بین‌المللی و فهیمی است. من به شخصه از برنامه‌ریزی که او برای تیم ملی تا ۴ سال آینده داشت لذت بردم. این مسئله ناشی از این است که باز هم چرخه اقتصادی در فوتبال ایران اصلا درست نیست. سرمربی تیم ملی اردو می‌خواهد، بازی تدارکاتی می‌خواهد و سعی دارد شرایط تیم را به گونه‌ای تغییر دهد تا از بهترین وضعیت برخوردار باشد. چگونه شما می‌توانید با فوتبال صدقه‌ای مربی در این سطح را حفظ کنید؟»
گویا فعلا در فوتبال سوژه تنها کارلوس کروش است. با وجود مشکلات عدیده در باشگاهها و همینطور عملکرد بعضی از مربیان لیگ برتری، همیشه کروش سیبل اصلی است. گویا او باید خود را برای روزهای سخت تر از گذشته هم آماده کند؛ به ویژه در شرایطی که نمی خواهد مثل گذشته تمام زمانش را برای تیم ملی ایران بگذارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس