تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پس از آنکه آمریکا اعلام کرد که قصد دارد برای نخستین بار در ۱۰ سال اخیر بمب افکن بی یک را در اقیانوس آرام مستقر کند، کره شمالی واشنگتن را به تلاش برای انجام حمله هسته‌ای پیشگیرانه متهم کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، بمب افکن راهبردی بی یک آمریکا روز […]

[ad_1]

پس از آنکه آمریکا اعلام کرد که قصد دارد برای نخستین بار در ۱۰ سال اخیر بمب افکن بی یک را در اقیانوس آرام مستقر کند، کره شمالی واشنگتن را به تلاش برای انجام حمله هسته‌ای پیشگیرانه متهم کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، بمب افکن راهبردی بی یک آمریکا روز شنبه در جزیره گوام مستقر شد. ارتش آمریکا ماه گذشته از این تصمیم خود خبر داده بود. ارتش آمریکا این اقدام را یک عملیات عادی برای جایگزینی بمب افکن بی ۵۲ اعلام کرده است.

تنش ها در شبه جزیره کره پس از انجام چهارمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در ماه ژانویه بار دیگر تشدید شده است. کره شمالی به تازگی یک فروند موشک بالستیک نیز آزمایش کرده است که برای نخستین بار در آبهای تحت کنترل ژاپن فرود امده است.

پیونگ یانگ بار دیگر آمریکا را به تلاش برای سرنگونی حکومت کره شمالی با استفاده از تسلیحات اتمی پیشرفته متهم کرده است.

وبسایت یک رسانه خبری دولت کره شمالی نوشت: دشمنان بلوف می زنند که قادر هستند تا یک حمله اتمی پیشگیرانه را علیه کره شمالی انجام دهند، آن هم به واسطه استقرار بمب افکن بی یک بر فراز شبه جزیره کره ظرف مدت ۲ تا ۳ ساعت.

کره شمالی بارها کره جنوبی و آمریکا را به اتخاذ اقدامات فیزیکی تهدید کرده است. سئول و واشنگتن قصد دارند سامانه دفاع موشکی پیشرفته تاد را در کره جنوبی مستقر کنند.

این اقدام با مخالفت شدید چین و روسیه نیز روبرو شده است. تنش ها در حالی افزایش یافته است که اواخر ماه جاری مانورهای نظامی سالیانه آمریکا و کره جنوبی برگزار خواهد شد.

۲۹ جولای نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که جنگ افزارهای خود در جزیره گوام را با ارسال یک فروند بمب افکن بی یک ارتقا خواهد داد. این برای نخستین بار از آوریل ۲۰۰۶ میلادی است که این بمب افکن در منطقه مستقر خواهد شد.

کره شمالی اعلام کرده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس