تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] منابع نظامی کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کردند که کره شمالی اوایل صبح امروز دست به شلیک یک فروند موشک بالستیک زده است. به گزارش ایرنا، آخرین آزمایش کره شمالی در پرتاب این گونه موشک ها مربوط به ۲۹ تیرماه سالجاری است که به طور همزمان سه موشک بالستیک با برد ۵۰۰ و ۶۰۰ […]

[ad_1]

منابع نظامی کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کردند که کره شمالی اوایل صبح امروز دست به شلیک یک فروند موشک بالستیک زده است.

به گزارش ایرنا، آخرین آزمایش کره شمالی در پرتاب این گونه موشک ها مربوط به ۲۹ تیرماه سالجاری است که به طور همزمان سه موشک بالستیک با برد ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلومتر پرتاب کرد که گفته شده از نوع اسکاد و رودونگ بوده است.

منابع نظامی کره جنوبی اعلام کردند که آزمایش امروز پیونگ یانگ از سواحل شرقی این کشور صورت گرفت اما در خصوص موفقیت یا عدم موفقیت این آزمایش گزارشی منتشر نشده است.

ستاد کل ارتش کره جنوبی امروز با انتشار بیانیه ای گفت، این آزمایش که نقض قوانین بین المللی است می تواند در پاسخ به استقرار سامانه «تاد» آمریکا در شبه جزیره کره باشد.

سامانه ای که به تازگی سئول و واشنگتن در خصوص استقرار آن در منطقه «سئونگجو» کره جنوبی به توافق رسیده اند.

بیانیه ستاد ارتش کره جنوبی خاطرنشان کرد که پرتاب موشک بالستیک کره شمالی احتمالا از نوع «رودونگ» با برد متوسط بوده و ساعت ۷:۵۰ دقیقه (به وقت محلی) از «هوانگ هائه جنوبی»، یکی از استانها جنوب غربی این کشور شلیک شده است.

گزارش همچنین یادآور می شود که این موشک توانسته مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کند.

از زمانی که «کیم جونگ اون» در اواخر سال ۲۰۱۱ رهبری کره شمالی را به دست گرفت، این کشور تاکنون ۳۲ بار پرتاب انواع موشک ها را تجربه کرده است که در بین آنها شش موشک «موسودان» و شش موشک «رودونگ» نیز شلیک شده است.

برد موشک موسودان بین ۳ هزار تا ۴ هزار کیلومتر است که توانایی هدف قرار دادن ژاپن و پایگاه نظامی آمریکا در جریزه گوام را دارد.

بر اساس گزارش منابع نظامی کره جنوبی، برد موشک «اسکاد» کره شمالی ۳۰۰ تا یک هزار کیلومتر و موشک «رودونگ» این کشور نیز دارای برد پروازی ۱۳۰۰ کیلومتر است.

پیونگ یانگ تاکنون چهار بار در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ دست به آزمایش های هسته ای زده و از آن زمان تحت تحریم های سازمان ملل متحد و دیگر کشور ها قرار گرفته است.

شورای امنیت سازمان ملل اسفند سال گذشته به اتفاق آرا قطعنامه ۲۲۷۰ را برای اعمال سخت ترین تحریم های دو دهه گذشته علیه کره شمالی تصویب کرد و به موجب آن در وهله اول ۱۲ نهاد و موسسه کره شمالی تحریم شدند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس