تاریخ انتشار: ۰۱ خرد ۱۳۹۵

– رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه کرمان قابلیت تبدیل شدن به قطب فعالیت های فرهنگی در حوزه قضایی را دارد گفت: این استان در حوزه فرهنگی می تواند به عنوان قطب جنوبشرق کشور دیده شود.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا یدالله موحد روز شنبه در جشن ولادت امام زمان (عج) در دادگستری کل استان کرمان افزود: زیرساخت های مورد نیاز برای تبدیل شدن کرمان به قطب فعالیت های فرهنگی در حوزه قضایی فراهم شده و در این استان ظرفیت لازم برای انجام فعالیت های فرهنگی و ارتقای معنویت در دادگستری کرمان وجود دارد.
وی تاکید کرد: استان کرمان در حوزه فرهنگی این ظرفیت را دارد که استان های همجوار در این حوزه را نیز پوشش دهد.
موحد خاطرنشان کرد: برنامه های فرهنگی دادگستری و دستگاه های قضایی در حال حاضر انسجام خوبی پیدا کرده اما کافی نیست.
وی گفت: فعالیت های فرهنگی، پراکنده و بدون پشتوانه منابع مالی به ویژه در جنوبشرق کشور جوابگوی حجم کار موجود در این حوزه نیست.
رئیس شورای قضایی استان کرمان افزود: حجم بالای مراجعات و توقعات سنگین جامعه از دستگاه قضایی موجب می شود که دستگاه قضایی نتواند در حوزه فرهنگی به صورت شایسته اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه عمده توجه واگذاری امکانات فرهنگی به استان های برخوردار است گفت: می بینیم که بخش عمده خدمات متوجه مناطق مرکزی و شمالی کشور است و این در حالی است که استان کرمان با وسعت زیاد تقریبا حدود دو استان است و در برخی از مناطق این استان، محرومیت زیادی وجود دارد.
وی با اشاره به رسالت خطیر و حساس دستگاه قضایی گفت: این دستگاه همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید کرده اند پناهگاه مردم ستمدیده است.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی در کنار آن ضامن سلامت جامعه است و اگر در هرجا و هر بخش دولتی و خصوصی انحرافی شکل گیرد همه امید دارند که برای توقف این انحراف و بازگشت امورات به مجرای صحیح به دستگاه قضایی مراجعه کنند.
وی گفت: دستگاهی که ضامن سلامت جامعه است به طور قطع بایستی از سلامت، معنویت و اقتدار لازم برای انجام این وظایف مهم برخوردار باشد.
وی اظهار کرد: یک دستگاه زمانی می تواند از سلامت، اقتدار لازم و قدرت برخورد مناسب با مفاسد برخوردار باشد که نیروهای انسانی آن سالم و مزین به فضائل اخلاقی باشند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی همواره در معرض تهدیدات متعدد درونی و برونی است عنوان کرد: مصونیت و مقاوم سازی منابع انسانی در برابر این تهدیدات زمانی امکان پذیر است که دستگاه قضایی بتواند فرهنگ غنی اسلامی را همچون روحی در کالبد این دستگاه جاری و ساری سازد.
وی در ادامه سخنان خود گفت: جامعه ما جامعه ای منتظر است و ما انتظار یگانه منجی عالم بشریت را داریم.
موحد تاکید کرد: منجی عالم بشریت مظهر عدل و حکمت الهی است و زمانی که دنیا پر از ظلم و جور است، مهدی موعود (عج) ظهور کرده و گیتی را با عدل و برابری زینت می بخشد.
وی به ویژگی های منتظران از نگاه امام صادق (ع) اشاره و بیان کرد: بر اساس این فرموده، هر کس دوست دارد در شمار منتظران حضرت قائم قرار گیرد باید در عصر انتظار مظهر اخلاق اسلامی باشد و اگر این فرد پیش از قیام قائم درگذرد پاداش او همانند کسی است که آن حضرت را درک کرده و به حضور او رسیده است.
وی تاکید کرد: واجب است در دینداری و اخلاق اسلامی گام برداریم تا به درک حضرت قائم نائل شویم.
۷۴۴۰/۳۰۲۹

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس