تاریخ انتشار: ۲۴ ارد ۱۳۹۵

– رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد که این استان آماده اعزام تیم های پزشکی به منظور درمان مجروحان جنگی به کشور عراق است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
دکتر حسین کریم روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: با همکاری بسیج جامعه پزشکی تاکنون بیش از پنج تیم پزشکی برای درمان مجروحان جنگی از کرمانشاه به کشور عراق اعزام شده است.
وی افزود: تیم های پزشکی اعزامی علاوه بر درمان مجروحان به آسیب دیدگان و آوارگان جنگ نیز خدمات پزشکی و بهداشتی ارایه می دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: در صورتی که دولت عراق برای اعزام پزشک از ما درخواست داشته باشد و شرایط حضور را فراهم کنیم باز هم تیم های پزشکی به این کشور اعزام خواهیم کرد.
کریم یادآور شد: اکنون بسیاری از بیماران کشور عراق کارهای درمانی خود را در استان کرمانشاه پیگیری می کنند.
وی اعلام کرد: به دنبال تقویب بیمارستان های مرزی هستیم تا بتوانیم به شکل مطلوب تری به بیماران عراقی خدمات دهی کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد: به زودی مرکزی را به منظور جذب و ساماندهی بیماران عراقی در شهرستان قصرشیرین راه اندازی خواهیم کرد.
کریم با تأکید بر اینکه به دنبال کاهش هزینه ها برای بیماران عراقی هستیم گفت: یک بیمارعراقی در صورتی که بخواهد مسائل درمانی خود در دیگر شهرهای ایران را پیگیری کند متحمل مخارج سنگینی خواهد شد، اما هزینه های درمانی آنان در کرمانشاه بسیار ناچیز است.
وی همچنین اعلام کرد که در تمامی بیمارستان های کرمانشاه بخشی برای رسیدگی به مشکلات بیماران عراقی ایجاد شده است.
کریم ادامه داد: این بخش کارهای نوبت دهی و درمان بیماران را پیگیری می کند و آنان را پس از طی مراحل درمانی به مراکز پزشکی عراق و یا قصرشیرین باز می گرداند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۳۶۰ کیلومتر مرز مشترک با دولت عراق و اقلیم کردستان دارد.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس