تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک عضو مجمع روحانیون مجلس گفت: اقتضاء عدالت، قرار گرفتن هر چیزی در جایگاه خودش است؛ این یعنی زن باید در جایگاه مادری و همسری، ایفای نقش کند تا کرامتش حفظ شود. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: اینکه زن به عنوان کارگر یا کارمند به جامعه بیاید و خیال شود […]

[ad_1]

یک عضو مجمع روحانیون مجلس گفت: اقتضاء عدالت، قرار گرفتن هر چیزی در جایگاه خودش است؛ این یعنی زن باید در جایگاه مادری و همسری، ایفای نقش کند تا کرامتش حفظ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: اینکه زن به عنوان کارگر یا کارمند به جامعه بیاید و خیال شود با زیر دست قرار دادن او در محیط کار، کرامتش حفظ می‌شود، اشتباه است.

وی ادامه داد: اگر اشتغال برای مردان ایجاد و فضای کسب و کار برای آنان تقویت شود ازدواج رونق می‌گیرد، سرعت تولید نسل کُند نمی‌شود، رابطه عاطفی مادر و فرزندان و نقش تربیتی او در خانواده پررنگ می‌شود، کانون خانواده گرم‌تر می‌شود و آمار طلاق و انواع بزه‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

تاکید کرد: اگر زن از خانه به اجتماع آورده شود و کرامت او به درستی رعایت نشود در حق زن ظلم شده است.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس خاطرنشان کرد: امروز به دلیل ضرورت‌های اقتصادی بخشی از جامعه زنان در عرصه اجتماع فعالیت می‌کنند که امیدوارم ظرفیتی به وجود آید که حوزه اشتغال برای مردان رونق گیرد تا حفظ کرامت و نقش مادری، همسری و خانه‌داری زنان ایرانی مطابق با فرامین شارع مقدس شود.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا با تبیین فلسفه غرب در پا به پا معرفی کردن مرد و زن در عرصه‌های اجتماعی، گفت: علت اصلی ایجاد انگیزه برای حضور پررنگ زنان در عرصه‌های اجتماعی در غرب، کاهش پرداخت دستمزد به کارگران زن و ارزان‌سازی تولیدات شرکت‌ها و کارخانجات غرب بود. نرخ ارزان کار زن در غرب عامل بسیاری از معضلات و بزه‌های اجتماعی در کشورهای غربی و متلاشی شدن کانون خانواده در آمریکا و اروپای به ظاهر مهد تمدن و نابود شدن کرامت زن در جامعه غرب شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس