تاریخ انتشار: ۲۹ بهم ۱۳۹۵

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: رفتن داور معروف اما پراشتباه لیگ برتر انگلیس به عربستان می‌تواند موجب خوشحالی‌ خیلی‌ها شود؟ مارک کلاتنبرگ قرار است زین پس کار قضاوتش را در عربستان دنبال کند و احتمالا افراد چندانی در بریتانیا از رفتن او ناراحت نخواهند شد، مخصوصا که در بریتانیا داوران موفق زیادی وجود دارند و با رفتن […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: رفتن داور معروف اما پراشتباه لیگ برتر انگلیس به عربستان می‌تواند موجب خوشحالی‌ خیلی‌ها شود؟

مارک کلاتنبرگ قرار است زین پس کار قضاوتش را در عربستان دنبال کند و احتمالا افراد چندانی در بریتانیا از رفتن او ناراحت نخواهند شد، مخصوصا که در بریتانیا داوران موفق زیادی وجود دارند و با رفتن کلاتنبرگ ضربه‌ای به داوری‌شان نخواهد خورد. کلاتنبرگ سال گذشته در فینال جام حذفی، لیگ قهرمانان و یورو۲۰۱۶ سوت زد و قرار است از این به بعد کارش را در خاورمیانه دنبال کند. آخرین دیداری که او در رقابت‌های لیگ برتر جزیره سوت زد مربوط به هال سیتی و آرسنال بود که در آن اشتباهی بزرگ هم داشت و در صحنه گل الکسیس سانچس خطای هند او را اعلام نکرد. او همچنین به دلیل اخراج نکردن کایرن گیبس در نیمه دوم مورد انتقاد قرار گرفته است.

کدام تیم‌ها از رفتن «کلاتنبرگ» خوشحال می‌شوند؟

کلاتنبرگ در رقابت‌های این فصل لیگ جزیره ۳ کارت قرمز به بازیکنان نشان داده است و تنها مایک دین با ۵ کارت قرمز از او بالاتر است. این داور همچنین در این فصل ۸ پنالتی گرفته است که ۳تای آن‌ها مربوط به هرکدام از ۳ بازی اخیر در لیگ است. در کل کلاتنبرگ به نظر بیشتر روی ادامه بازی و نگرفتن سرعت آن تمرکز دارد تا قطع آن.

این داور از فصل ۱۰-۲۰۰۹ قضاوت در لیگ جزیره را آغاز کرده و از آن زمان بیش از ۱۰۰ بازی را قضاوت کرده است. در این مدت او به طور میانگین ۰٫۵۶ درصد تکل‌ها را خطا اعلام کرده است و این نشان از مهربانی او با بازیکنان دارد. تنها آندره مارینر با ۰٫۵۵ آماری مهربان‌تر از او دارد. شاید این تفاوت زیاد به نظر نیاید، اما در ۳۸ بازی ۲۲ تکل اختلاف سوت‎های این داوران بوده است.

در این بین سری هم بزنیم به میزان رضایت وعدم رضایت تیم‎های لیگ برتری از این داور. کریستال پالاس تیمی است که بدترین نتایج را در دیدارهایی که کلاتنبرگ داورشان بوده گرفته است. در ۱۱ مسابقه، آنها یک برد هم نداشتند و تنها ۴ امتیاز کسب کردند. ۴ بار هم برای تیم‌های مقابل آن ها پنالتی گرفته شده و یک بار هم بازیکن‌شان اخراج شده است.

ساوتهمپتون دیگر تیمی است که از این داور دل خوشی ندارد. در ۱۸ بازی که این داور قضاوت آن‌ها را به عهده داشته، این تیم تنها ۳ بار برده و ۹ بار شکست خورده است. منچسترسیتی دیگر تیمی است که رکورد خوبی با کلاتنبرگ ندارد. کلاتنبرگ بیشتر از هر تیمی در لیگ جزیره برای سیتی قضاوت کرده است و در ۲۸ بازی که قضاوتش به عهده او بوده سیتی به طور میانگین در هر بازی ۱٫۵ امتیاز گرفته است. یعنی کمتر از حتی استوک که میانگین ۱٫۵۲ امتیاز در بازی‌های با داوری کلاتنبرگ دارد.

کدام تیم‌ها از رفتن «کلاتنبرگ» خوشحال می‌شوند؟

تاتنهام تیمی است که در بازی‌هایی که این داور برای‌شان داوری کرده بهترین نتایج را کسب کرده اند. آن‌ها در ۲۴ بازی ۱۶ برد کسب کردند و با ۶۶٫۷ درصد برد در این بازی‌ها از باقی تیم‌ها اوضاع بهتری دارند. این تیم در بازی‌ها با داوری کلاتنبرگ به طور میانگین در هر بازی ۲٫۰۸ امتیاز کسب کرده و بالاتر از چلسی با ۱٫۹۶، لیورپول با ۱٫۸۸ و آرنسال با ۱٫۷۹ قرار گرفته است.

از نظر دیسیپلین دوباره این ساوتهمپتون است که رابطه خوبی با کلاتنبرگ ندارد. به طور میانگین در بازی‌ها با داوری او این تیم ۲٫۲۲ کارت زرد در هر بازی گرفته است؛ بیشتر از هر تیمی در لیگ برتر. منچستریونایتد هم تیمی است که در لیست «بدهای» این داور قرار دارد. او ۲۳ بازی که برای یونایتد قضاوت کرده ۶ بار بازیکنان این تیم را اخراج کرده است و ۶ پنالتی هم برای حریفان این تیم گرفته است و در مقابل تنها یک پنالتی به یونایتدی‌ها داده است.

در مقایسه باید بدانید که او به حریفان تاتنهام هیچ پنالتی‌ای نداده است و تنها یک بار به بازیکنان این تیم کارت قرمز داده است، آ« هم به ولاد کریکس در بازی با استوک. یک آمار دیگر هم وجود دارد که نشان می‌دهد هواداران تاتنهام باید غمگین‌ترین هواداران بعد از رفتن کلاتنبرگ باشند و آن هم این است که تیم‌شان تیمی است که بیشتر از هر تیمی از کلاتنبرگ پنالتی هدیه گرفته است. این داور ۶ بار به بازیکنان تاتنهام پنالتی داده است.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس