تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۴

دقایقی پیش ثبت‌نام پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری پس از یک هفته به اتمام رسید اما در حوزه انتخابیه تهران این ثبت نام تا ساعت ۲۴ امشب ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین،در این دوره از ثبت‌نام دواطلبان چهره‌های جدیدی همچون سید حسن خمینی، آیت‌الله موسوی بجنوردی، مصطفی پور محمدی، مجید انصاری، روح‌الله حسینیان، رسول منتجب‌نیا، محسن اسماعیلی و … برای نامزدی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان ثبت‌نام کردند.

اما چهره‌های شاخصی هم بودند که علیرغم اینکه در ادوار گذشته این مجلس ثبت نام می کردند، این بار از حضور در این مجلس خودداری کردند که می‌توان به آیت‌الله واعظ طبسی( خراسان رضوی)، آیت‌الله رضا استادی (تهران)، آیت‌الله محسن خرازی (تهران)، عباس محفوظی (گیلان) ،علی اصغر معصومی ( خراسان رضوی)،سید ابوالحسن مهدوی (اصفهان)، هادی باریک‌بین (قزوین) و حسن آقا شریعتی نیاسر (اصفهان) از نمایندگان فعلی مجلس خبرگان اشاره کرد.

طبق گفته محمد حسین مقیمی رییس ستاد انتخابات کشور تا ساعت ۱۶ امروز ۷۳۱ نفر برای نامزدی در مجلس خبرگان ثبت‌نام کردند که تنها ۲۳۵ مورد آن امروز صبح بوده است. همچنین در این دوره ۱۴ زن و ۷۱۷ مرد ثبت نام کردند. این در حالی است که در انتخابات دوره چهارم مجلس خبرگان ۴۹۵ نفر ثبت‌نام کرده که از این تعداد تنها هفت نفر از آنان زن بودند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس