تاریخ انتشار: ۱۱ خرد ۱۳۹۴

به نظر می‌رسد صادرات هندوانه که در ماه اخیر، به علت هدررفت بالای منابع آبی مورد انتقاد شدید کارشناسان و متخصصان حوزه کشاورزی قرار گرفته بود، کنترل شده و تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است. به گزارش گذارنیوز  در حالی که کارشناسان کشاورزی معتقدند صادرات اقلام کشاورزی مانند هندوانه و سیب‌زمینی باعث نابودی منابع […]

به نظر می‌رسد صادرات هندوانه که در ماه اخیر، به علت هدررفت بالای منابع آبی مورد انتقاد شدید کارشناسان و متخصصان حوزه کشاورزی قرار گرفته بود، کنترل شده و تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

هندوانه

به گزارش گذارنیوز  در حالی که کارشناسان کشاورزی معتقدند صادرات اقلام کشاورزی مانند هندوانه و سیب‌زمینی باعث نابودی منابع آبی کشور و در نتیجه بیابان‌زایی می‌شود، صادرات این دو محصول بین محصولات کشاورزی همواره در راس آمارهای گمرکی قرار دارد.

اما گزارش اردیبهشت‌ماه گمرک از اقلام عمده صادرات کالاهای غیرنفتی حاکی از آن است که صادرات هندوانه در این ماه بیش از ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

بر این اساس در دومین ماه سال جاری صادرات هندوانه معادل ۵۷ هزار تن و با ارزش ۱۳ میلیون دلار بوده است. قیمت هر کیلو هندوانه صادراتی نیز در این ماه ۰٫۲ دلار بود.

این در حالی است که در ماه مشابه سال گذشته صادرات هندوانه نزدیک به ۲۰۰ هزار تن بوده است که ارزش آن مجموعا معادل ۴۵ میلیون دلار می‌شد.

همچنین آمار گمرک از میزان صادرات هندوانه در فروردین‌ماه امسال نیز نشان می‌دهد که صادرات این محصول کشاورزی بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته بود و از ۱۰۰ هزار تن در فروردین‌ماه سال گذشته به ۹۰ هزار تن در فروردین‌ماه امسال رسید.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس