تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در مرداد ماه ۱۳۹۵ به عدد ۲۲۱٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲٫۶ درصد افزایش داشته است. نرخ تورم میانگین بخش تولید در مردادماه نیز ۳٫۳ درصد اعلام شده است. به گزارش اقتصادنیوز بانک مرکزی گزارش تورم تولیدکننده […]

[ad_1]


شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در مرداد ماه ۱۳۹۵ به عدد ۲۲۱٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲٫۶ درصد افزایش داشته است. نرخ تورم میانگین بخش تولید در مردادماه نیز ۳٫۳ درصد اعلام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز بانک مرکزی گزارش تورم تولیدکننده مرداد ماه ۹۵ را منتشر کرد. بر اساس این گزارش شاخص بهای تولیدکننده در ایران در مرداد ماه ۱۳۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۲٫۶ درصد افزایش داشته است. همچنین شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۴ به‌میزان ۳٫۳ درصد افزایش نشان می‌‌دهد.

بر اساس این گزارش از میان ۸ گروه اصلی و یک گروه اختصاصی بالاترین میزان تورم مربوط به بخش آموزش با تورم ۲۰٫۹ درصدی است. بعد از آن تورم بهداشت و مددکاری اجتماعی با تورم ۱۷٫۹ درصدی در رتبه دوم قرار دارد.

کمترین میزان تورم نیز مربوط به ساخت یا صنعت است که نه تنها تورم آن افزایش نیافته بلکه ۱٫۳ درصد منفی شده است. تورم ۱٫۵ درصدی کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری نیز در رتبه دوم کمترین تورم تولید قرار دارد.

تورم دیگر بخش‌ها را در نمودار زیر می‌بینید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس