تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر کشور فرانسه از کاهش چشمگیر تعداد شهروندان فرانسوی خبر داده که در سال ۲۰۱۶ میلادی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به خارج از این کشور سفر کرده‌اند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، برنارد کازنیو وزیر کشور فرانسه روز سه شنبه تاکید کرد: تعداد شهروندان فرانسوی که در سال ۲۰۱۶ میلادی […]

[ad_1]

وزیر کشور فرانسه از کاهش چشمگیر تعداد شهروندان فرانسوی خبر داده که در سال ۲۰۱۶ میلادی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به خارج از این کشور سفر کرده‌اند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، برنارد کازنیو وزیر کشور فرانسه روز سه شنبه تاکید کرد: تعداد شهروندان فرانسوی که در سال ۲۰۱۶ میلادی برای پیوستن به داعش سفر کرده اند، نسبت به سال قبل با کاهش زیادی روبرو شده است.

به گزارش تسنیم، فرانسه که بیشترین جمعیت مسلمانان اروپا را در اختیار دارد، مرکز مهمی برای اجیر کردن تروریست های داعش به شمار می رود. صدها شهروند فرانسوی از آغاز شکل گیری گروه تروریستی داعش، به این گروه ملحق شده اند.

کازنیو در سخنانی در جمع ماموران امنیتی در وزارت کشور فرانسه، گفت: تعداد شهروندان فرانسوی که برای پیوستن به داعش به خارج از کشور سفر کرده اند، ۴ برابر کاهش داشته و تنها ۱۸ فرانسوی در شش ماه نخست امسال برای پیوستن به داعش اقدام کرده اند. این رقم در مدت مشابه ۲۰۱۵ میلادی به بیش از ۶۹ نفر رسیده است.

وی افزود: شکست های اخیر گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف، تاثیر زیادی بر کاهش تعداد شهروندان فرانسوی داشته که قصد پیوستن به این گروه را داشته اند. افزایش تدابیر امنیتی در فرانسه نیز در این مساله نقش داشته است.

بر اساس اعلام وزارت کشور فرانسه، هنوز ۶۸۹ شهروند فرانسوی در گروه های تروریستی از جمله داعش عضویت دارند. از این تعداد ۲۷۵ نفر زن هستند.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس