تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک مطالعه جدید در انگلیس نشان می‌دهد طی چهار سال گذشته تعداد خودروهایی که به دلیل صحبت کردن راننده با تلفن همراه در حین رانندگی متوقف شده‌اند به نصف کاهش یافته است. به گزارش ایسنا، طبق آمار جدید در سال‌های ۱۲-۲۰۱۱، خودروهای ۱۷۸ هزار نفر به دلیل صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام […]

[ad_1]

یک مطالعه جدید در انگلیس نشان می‌دهد طی چهار سال گذشته تعداد خودروهایی که به دلیل صحبت کردن راننده با تلفن همراه در حین رانندگی متوقف شده‌اند به نصف کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، طبق آمار جدید در سال‌های ۱۲-۲۰۱۱، خودروهای ۱۷۸ هزار نفر به دلیل صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی توسط پلیس این کشور متوقف شده در حالی که این رقم در سال ۱۶-۲۰۱۵ به ۹۵ هزار مورد کاهش یافته است.

بنابر اعلام پلیس انگلیس، افسران می‌توانند در عین حال اقدامات مختلفی را برای متخلفان در نظر بگیرند. به طور مثال آنان را در مورد خطرات و پیامدهای ناشی از پرت شدن حواس در هنگام رانندگی آگاه سازند یا راننده‌های متخلف را تحت تعقیب قرار دهند.

در مجموع تعداد خودروهای افرادی که توسط نیروهای پلیس در انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی به دلیل صحبت کردن با تلفن همراه حین رانندگی متوقف شده طی چهار سال گذشته کاهش ۴۷ درصدی داشته است.

هرچند یک سخنگوی فدراسیون پلیس انگلیس اعلام کرده است: کاهش موارد ثبت شده از این تخلف ناشی از کم شدن تعداد افسران پلیس است و متعاقبا کاهش بودجه بر شمار افسران پلیس که این وظایف را برعهده دارند تاثیر گذاشته اما با این وجود اعمال قوانین جاده‌ای وظیفه اصلی تمامی افسران و تیم‌های تخصصی است.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین شورای ملی افسران پلیس در انگلیس اعلام کرده است: نیروهای پلیس با افزایش چشمگیر تعداد رانندگانی که حین رانندگی از تلفن همراه استفاده می‌کنند سازگاری پیدا کرده و در عین حال تلفن‌های همراه نیز هوشمندتر شده‌اند اما در هر حال این مشکل تنها از طریق اعمال قانون و اجبار به تبعیت از آن حل نمی‌شود بلکه باید با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در میان مردم، صحبت کردن با تلفن همراه حین رانندگی هرچه بیشتر اقدامی ناشایست و پرخطر در نظر گرفته شود تا تک تک افراد، پرهیز از این اقدام خطرناک را وظیفه خود بدانند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس