تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴
علي نيکزاد:

وزیر مسکن دولت دهم که نامش در فهرست ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس نهم از حوزه رباط کریم آمده بود، اعلام کرد که این خبر صحت ندارد و او اصلا ثبت نام نکرده است.

علی نیک زاد در گفت و گو با خبرآنلاین، با بیان اینکه برادرش «اکبر نیک‌زاد» از حوزه انتخابیه اردبیل و نیر و نمین برای حضور در انتخابات مجلس دهم نامزد شده است، در پاسخ به اینکه چرا او در همراهی با  دیگر وزرای دولت احمدی​نژاد همچون آقایان کاظمی، حاجی بابایی، …..در این انتخابات نامزد نشده است؟، با خنده گفت: اگر همه وزرای آقای احمدی نژاد، بخواهند والیبال بازی کنند، من هم باید بروم!

وی همچنین در پاسخ به اینکه چرا بعد از گذشت دو هفته از انتشار این خبر، در آستانه اعلام نظر هیات‌های اجرایی درباره صلاحیت ثبت نام کنندگان تصمیم به تکذیب خبر اعلام نامزدی‌تان گرفتید؟، گفت: در این مدت خیلی ها برای کمک به من در این انتخابات تماس گرفتند و من ناگزیر بودم به تک تک آنها اعلام کنم که نامزد نشده ام. برای اینکه دوستان بیش از این به زحمت نیفتند، تصمیم گرفتم رسما اعلام کنم که نامزد انتخابات مجلس نشده ام.

نیکزاد در واکنش به اعلام کاندیداتوری همکارانش در کابینه محمود احمدی‌نژاد برای حضور در انتخابات آتی مجلس، اظهار داشت: هر کسی چه مسئولیت داشته و چه نداشته، از حق اجتماعی ثبت نام در انتخابات برخوردار است و من هم برایشان آرزوی توفیق دارم تا در سنگر انقلاب بتوانند به مردم خدمت کرده و هم تنور انتخابت را گرم کنند و هم زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم شوند. از این منظر حضور همه نامزدها، چه دوستانمان در جبهه اصولگرایی، چه وزرای سابق و سایر اضلاع اصولگرایان و چه حتی اعضای جبهه اصلاحات در انتخابات مجلس حتما خیر است. برای همه کسانی که با نیت خدمت به مردم در این انتخابات حضور یافته اند، آرزوی موفقیت می کنم. انشالله اجرشان محفوظ باشد.

او که می گفت وزرای دولت احمدی نژاد افراد کارآمد و صاحب نظری بوده و هستند، در پاسخ به اینکه چرا تمامی آنها پس از ثبت نام در انتخابات مجلس، از احمدی نژاد اعلام برائت کرده‌اند؟، گفت: خودشان باید به این سوال پاسخ بدهند. اما چون دکتر احمدی نژاد به صراحت از مدت ها قبل اعلام کرده و در عمل هم ثابت کرد که هیچ ورودی در انتخابات نمی کند، آنها چنین حرفی زده اند.

وزیر مسکن دولت احمدی‌نژاد با بیان اینکه رئیس سابق دولت پیش از این تاکید کرده بود که برای نامزدی در انتخابات مجلس، نه کسی را معرفی و نه لیستی ارائه می دهد، ادامه داد: تصورم این است که خبرنگاران از وزرای ایشان که نامزد انتخابات مجلس شده‌اند، پرسیده‌اند که شما از جانب چه گروهی ثبت نام کرده اید و آیا با مشورت و حمایت آقای احمدی‌نژاد آمده اید؟ آنها هم گفته‌اند که نه ما از طرف جبهه اصولگرایان آمده ایم. چون هیچ یک از آنها هماهنگی‌ای با آقای احمدی نژاد نداشته‌اند و قرار هم نیست که کسی این کار را بکند.

نیکزاد در پاسخ به اینکه آیا ممکن است احمدی​نژاد به جای ارائه فهرست، از یک لیست انتخاباتی حمایت کند؟، گفت: در آینده ممکن است هر اتفاقی بیفتد. ایشان که از من که اجازه نمی گیرد و با من هماهنگ نمی کند. من هم سخنگوی ایشان نیستم. ایشان تا کنون نظرشان این بوده که نمی خواهند لیستی از سوی ایشان در انتخابات دهم ارائه شود. بارها هم گفته است که لیستی نمی دهد و از کسی حمایت نمی کند. اگرچه برخی رسانه ها از فراخوان استانی آقای احمدی نژاد خبر می دادند و گمانه زنی می کردند که او در این انتخابات نقش آفرین خواهد بود، اما مشخص شد که لیستی به نام نامزدهای مورد حمایت دولت نهم و دهم ارائه نشد و فقط لیست جبهه اصولگرایی مطرح است و دوستان ما در این جبهه فعال خواهند بود. برخی از دوستان ما که در دولت قبل فرماندار و استاندار و وزیر بودند، نامزد شدند اما همگی ذیل جبهه اصولگرایی هستند و پرچمی را به نام دولت آقای احمدی نژاد بلند نکرده‌اند.

او که در جلسات شورای همگرایی اصولگرایان به ریاست حجت الاسلام تقوی شرکت می کند، در پاسخ به اینکه اگر اسامی وزرای احمدی نژاد در لیست نهایی اصولگرایان قرار نگیرد، انصراف می دهند یا به شکل مستقل همچنان در این عرصه حضور می یابند؟، گفت:  اگر من ثبت نام کرده بودم، چنانچه در لیست نهایی قرار نمی گرفتم، حتی اگر رای هم داشتم، از نظر جمع تبعیت می کردم و کنار می کشیدم. تا جایی که من دوستان را می شناسم، حتی بزرگان عضو احزاب اصولگرا هم همین را گفته​اند. دیگر دوستان هم که نیتشان خدمت است و نه قدرت، فکر می‌کنم بهتر است از نظر جمعی اصولگرایان تبعیت کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس