تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۴
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام:

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان به صورت استانی برنامه‌ریزی و فعالیت‌هایشان را انجام می‌دهد و به هیچ‌وجه در آن قصد القای دیدگاه‌های مرکز به سایر استان‌ها وجود ندارد.

به گزارش گذارنیوز حجت‌الاسلام سید هادی خامنه‌ای شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در اردبیل گفت: شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان به صورت استانی برنامه‌ریزی و فعالیت‌هایشان را انجام می‌دهند و به هیچ‌وجه در آن قصد القای دیدگاه‌های مرکز به سایر استان‌ها وجود ندارد.

خامنه‌ای یادآور شد: اگر در گذشته تعداد احزاب شورای هماهنگی محدوده بوده و در اوایل نیروهای خط امام تحکیم وحدت و به اصطلاح چت در زیر مجموعه این شورا فعالیت داشتند در حال حاضر بیش از ۲۰ حزب اصلاح‌طلب در این شورا عضویت دارند و قطعا جریان اصلاح‌طلبی یک جریان جدید و نو در کشورمان نیست.

وی تصریح کرد: به هیچ‌وجه شورای هماهنگی در تهران حق ندارد تا برای سایر استان‌ها خط و خطوطی را تعیین کند در حالی که همه استان‌ها می‌توانند برنامه‌ریزی‌های خودشان را انجام داده و دور هم بنشینند و هدف‌گذاری درستی را انجام دهند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام عنوان کرد: همیشه سیاست بر این بوده که در مواقع اقلیت و سخت و دشوار اعضای اصلاح‌طلب و احزاب عضو شورای هماهنگی گرد هم می‌آمدند هر چند که برخی از ناهماهنگی‌ها و سنگ‌اندازی‌ها را نیز در این عرصه شاهد و ناظر بودیم.

خامنه‌ای ادامه داد: شورای هماهنگی فعالیتش در تهران متمرکز نیست بلکه در سایر استان‌ها نیز فعالیت دارد ولی تفاوت کار در این است که انتخابات در مرکز کشور برجسته‌تر و تاثیرگذارتر از سایر مناطق است و باید این واقعیت را قبول کرد.

کاندیدای مجلس خبرگان و شورای اسلامی نمی‌شوم

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام تصریح کرد: بنده شخصا به این نتیجه رسیدم که در پژوهشکده که راه‌اندازی کردیم به کارهای علمی و پژوهشی بپردازم و اهداف بلند مدتی را در این مجموعه طی کنم.

خامنه‌ای افزود: دولت تاکنون هیچ کمک و حمایت مالی از این پژوهشکده انجام نداده در حالی که این موسسه کارهای خطیر و ماندگاری را انجام داده است که تاکنون ریالی کمک دولتی به این موسسه به عنوان یک مجموعه پژوهشی و فرهنگی نشده است.

وی ادامه داد: بعد از چندین دوره حضور در مجلس احساس می‌کنم که باید آدم‌های مفیدتری به رقابت‌های انتخابات پا بگذارند و بنده اعلام می‌کنم در مجلس ششم نیز قصد ورود نداشتم اما دوستان اصلاح‌طلب به زور بنده را وارد انتخابات کردند.

فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در این اوضاع و احوال که وضعیت چالشی را در انتخابات پیش‌رو در رد و یا قبول افراد شاهد هستیم بنده تمایلی به حضور در انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی ندارم و در این زمینه به جز حمایت از افراد شایسته و لایق کار دیگری نخواهم کرد.

مجموعه ارشاد آدم‌های قابل قبولی هستند

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در مورد فعالیت وزارت ارشاد و مقایسه این فعالیت‌ها نسبت به دوره گذشته گفت: هر چند بنده با این آقایان آشنایی کاملی ندارم اما این افراد را بهتر و صالح‌تر از آدم‌های ناصالح دولت گذشته در راس فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌دانم هر چند که از آمار و اطلاعات فعالیت آنها اطلاع دقیقی ندارم.

خامنه‌ای عنوان کرد: عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم اگر موفق نیز نباشد بد نبوده و قابل قبول است چراکه آدم‌های نامناسب و نادرست در این دولت به کارگیری نشدند چراکه بنده بر این باورم وجود افراد نامناسب به ویژه در پست‌ها و مسئولیت‌‌ها جرم و خیانتی بزرگ است.

رسانه‌های وابسته به احزاب شفاف و شناسنامه‌دار فعالیت کنند

فعال رسانه‌ای در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ۵۰ درصد روزنامه‌های فعلی درکشور در چارچوب واقعی و مطابق با خواست مردم قلم نزده و همیشه سعی می‌کنند تا به نحوی با برجسته‌ کردن مطالب و موضوعات به نفع یک فرد، گروه و یا جریان خاص فعالیت داشته باشند، گفت: برخی از روزنامه‌‌های ما با گرفتن یک آگهی و رپرتاژ آنچه را که طرف مقابل دوست دارد بازگو می‌کنند که حتی ممکن است با سیاست‌های اقتصادی، صنعتی و …. کشور همخوانی نداشته باشد که اینگونه مطبوعات قطعا بیشتر به دنبال کسب منافع مادی هستند.

خامنه‌ای این خط دادن رسانه‌ها را خطرناک برای جامعه و دارای پیام انحرافی توصیف کرد و گفت: رسانه‌ای که با تیتر خود افکار عمومی را به سمتی هدایت می‌کند که اصلا مطابق و موافق سیاست‌گذاری‌های درست نیست در حقیقت به یک آفتی دچار شده که آن آفت ممکن است گریبان همه را بگیرد.

وی با اعلام اینکه سه بار روزنامه بنده را تعطیل کردند که یکبار قوه قضاییه و دوبار ارشاد آن را تعطیل کرد، افزود: نباید روزنامه‌های ما با برخی القاب و عناوین غیر واقعی و موضوعات بی‌اساس وبی‌اهمیت به پایه دموکراسی حقیقی که همان انتشار روزنامه‌ها است ضربه وارد کند در حالی که اگر روزنامه‌ای به صورت ارگان یک گروه و یا حزبی باشد اشکالی ندارد که در تبلیغ و تبیین دیدگاه‌‌های آنها ورود پیدا کند.

مدیرمسئول حیات نو گفت: اما باید این مطبوعات و رسانه‌ها وابستگی حزبی و گروهی خود را مشخص کنند تا همه مردم بدانند که این روزنامه‌‌ها دنبال چه اهدافی هستند.

خامنه‌ای با انتقاد از به راه انداخته شیوه پوپولیستی در این زمینه گفت: این خود آفتی است که رسانه‌های ما را گرفتار کرده و خواسته و ناخواسته آنها را در مسیری قرار داده که اصلا صحیح و درست به نظر نمی‌رسد چراکه برخی از مدیران، مسئولان و نمایندگان تلاش می‌کنند تا به هر شکل ممکن رضایت مردم را حتی به شکل نادرست هم باشد فراهم کنند.

وی افزود: بنده بر این اصل نیز معتقدم که کار خبرنگاری کاری سخت و دشواری است و اگر دغدغه‌های خبرنگاران برطرف شود قطعا در انجام رسالت مقدس خود موفق خواهند بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس