تاریخ انتشار: ۱۷ خرد ۱۳۹۵

– دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی گفت: زمینه های خواهرخواندگی کاشان با یکی از شهرهای کره جنوبی فراهم شده و در حال انعقاد این تفاهمنامه هستیم.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا محمد خدادادی روز یکشنبه در حاشیه دومین نشست رسمی هماهنگی یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ۷۱ شهر آسیایی از جمله ۱۲ کلان شهر ایران شامل تهران٬ کرج٬ اصفهان٬ شیراز٬ قم٬ همدان٬ قزوین٬ کرمانشاه٬ یزد٬ بندرعباس٬ رشت٬ سمنان و همچنین کاشان عضو مجمع شهرداران آسیایی هستند.
وی افزود: چهارمین اجلاس دوسالانه این مجمع ۲ سال قبل در شهر هایکو چین برگزار شد و در حال حاضر ریاست مجمع با شهردار این شهر است.
وی تاکید کرد: میزبان اجلاس دوسالانه به مدت دو سال ریاست مجمع را عهده دار می شود.
خدادادی تاکید کرد: در هر اجلاس بیانیه ای مبنی بر کارها و اقدامات انجام شده و لازم الاجرا و بررسی چالش های مشترک شهرهای آسیایی از جمله ترافیک٬ آلودگی هوا٬ بازیافت و بلایای طبیعی صادر می شود.
وی تصریح کرد: بحث همکاری های شهرها با همدیگر و خواهر خواندگی شهرهای عضو مجمع و بررسی اجرای طرح های مشارکتی با تجربه یکدیگر و ایجاد ارتباطات دوسویه با کلان شهرهای آسیا در زمینه های فرهنگی٬ اقتصادی و‌گردشگری و برنامه ریزی در مورد آنها از دیگر اهداف اجلاس است.
خدادادی گفت: از اجلاس چهارم تاکنون ۱۰ شهر عضو مجمع، قرارداد خواهرخواندگی امضا کرده و در حال حاضر زمینه های خواهرخواندگی یکی از شهرهای کره جنوبی با کاشان فراهم شده و در حال انعقاد این تفاهم نامه هستیم.
وی همچنین از برگزاری پنجمین اجلاس دو سالانه شهرداران آسیایی در آذرماه سال جاری در شهر غازیان تپ ترکیه خبر داد.
۳۰۰۹ /۶۰۲۱

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس