تاریخ انتشار: ۰۵ اسف ۱۳۹۴
پاسخ به اظهارات جنجالی زاکانی درباره فساد در برنامه نفتی;

خسارات مورد ادعای آقای زاکانی در خصوص صادرات گاز به ترکیه ، بیش از آنکه بدلیل فساد مورد ادعای آقای زاکانی باشد، ناشی از عدول کشور از تعهد در میزان صادرات است که بدلیل افزایش مصرف داخلی کشور و نیاز داخلی رخ داده است !

 

در پی توزیع گسترده سخنان علیرضا زاکانی نماینده اصولگرای مجلس نهم در باب افشاگری قراردادهای نفتی و جریان سازمان یافته فساد مالی در کشور، محمد کاسبان دبیر کل جبهه پیشگامان اعتدال در ایران اسلامی با انتشار نوشتاری سرگشاده به وی پاسخ داد.

به گزارش “گذارنیوز” متن این نوشتار به شرح زیر است :

انتحار سیاسی جریان افراطی حامی دولت پاکدستان در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و گستاخی به ساحت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که منصوب مستقیم مقام معظم رهبری به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند، نشانگر اوج دریوزگی این جریان افراطی که خود را منتسب به اصولگرایی میداند برای کسب رای حداقلی در مجلس است و جا دارد که بزرگان اصولگرایی صف خود را از این جریان انحرافی جدا کنند .

این افراد عقبه فکری دولت دهم بودند که همواره با اتهامات بی اساس به دنبال حذف نام خمینی کبیر(ره) و یاران و یادگاران بنیان گذار انقلاب بوده و هستند.

ممانعت از اجرای قراردادی بین المللی به بهانه وجود فساد افراد، قطعابا هدف کمک به منافع ملی صورت نگرفته است که اگر ذره ای توجه به منافع و اعتبار ملت شریف و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، قطعا باید با اصلاح نواقص آن به دنبال اجرای این قرارداد می بودند ،

آنچه که امروز به همت این جریان رخ داده است فاجعه ملی است زیرا :

اولا : منبع تامین گاز موضوع قرارداد، میدان مشترکی بین ایران و دولت امارات است که با تاخیر بیش از ۶ سال در اجرای این قرارداد، طرف اماراتی با سرعت روزافزونی در حال استخراج از آن است !

دوما: خط لوله احداثی در بستر دریا از میدان گازی تا محل تحویل در مرز امارات با گذشت بیش از حدود ١٠ سال از عمر آن به شدت تخریب شده و نیازمند بازسازی جدی است !

سوما: موضوع قرارداد، گاز همراه نفتی بوده است که از قبل از قرارداد تاکنون در حال سوختن است !! تبدیل گاز در حال سوختن به پول خدمتی بوده است از مدیران وقت هرچند که ایراداتی بر نحوه شکلی قراداد بخاطر فقدان سابقه فروش و صادرات گاز در کشور بر آن مترتب بوده است .

چهارم : خسارت مستقیم ناشی از شکایت طرف خارجی به حکم دادگاههای بین المللی رقم کلانی است که تنها به دلیل ممانعت دولت گذشته از اجرای آن بدلیل کشف مافیای نفتی !!! صورت گرفته است حال آنکه علیرغم دستگیری متهمین مورد ادعای آقای زاکانی در کلیپ مذکور، این افراد توسط قوه قضائیه دستگیر و محاکمه شده اند و بر اساس اطلاعات اعلامی توسط قوه محترم قضائیه، حکمی متناسب و در حد ادعای آقای زاکانی برای آنان صادر نشده است . فلذا یا قوه قضائیه متهم به مسامحه و تبانی است و یا آقای زاکانی دروغگو و کذاب !!!

پنجم: اساسا قراردادهای بین المللی دارای درجات مختلفی از طبقه بندی هستند که شایسته یک نماینده عاقل نیست که آنرا در فضای رسانه ای مکتوب و مجازی طرح نماید زیرا در این صورت بهترین سند برای ارائه به مراجع صالحه بین المللی برای اثبات حقانیت خود از سوی طرف خارجی با استناد به همین مطالب آمیخته به عناد و افراط گرایانه است !

ششم: در صورت وجود فساد در یک قرارداد بین المللی، عاقلانه آن است که ضمن مراقبت از سلامت حقوقی قرارداد و اصلاح ایرادات موجود، قرارداد خارجی که نمادی از اعتبار مجموعه نظام تلقی میگردد اجرایی شود و در صورت مشاهده تخلف ، افراد در هر سطح و طبقه اجتماعی و سیاسی مورد پیگردهای نظارتی و قضایی قرار گیرند.

هفتم: خسارات مورد ادعای آقای زاکانی در خصوص صادرات گاز به ترکیه ، بیش از آنکه بدلیل فساد مورد ادعای آقای زاکانی باشد، ناشی از عدول کشور از تعهد در میزان صادرات است که بدلیل افزایش مصرف داخلی کشور و نیاز داخلی رخ داده است !

شایسته تر آن است که جناب زاکانی و طیف دلواپسان بجای رفتارهای سیاسی نخ نما شده که ناشی از پذیرش شکست سخت ایشان در انتخابات پیش رو است ، در حد شان نماینده مردم تهران و در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی، به سمت راهکارهایی برای بهینه سازی مصرف سوخت در کشور و افزایش بهره وری باشند تا امکان صادرات حداکثری گاز در تمام فصول باشیم .

علی ایحال اینجانب آمادگی خود را برای مناظره با جناب زاکانی در یک فضای کاملا کارشناسی اعلام مینمایم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس