تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۴

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، با بیان این که کار حزبی، مانع فساد در کشور است، گفت: اگر می گوییم لازم است کار حزبی در کشورمان تقویت شود، برای جلوگیری از فسادها و حضور شایسته ها در مسئولیت های مختلف است. به گزارش گذارنیوز در قم، آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی، […]

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، با بیان این که کار حزبی، مانع فساد در کشور است، گفت: اگر می گوییم لازم است کار حزبی در کشورمان تقویت شود، برای جلوگیری از فسادها و حضور شایسته ها در مسئولیت های مختلف است.

موسوی تبریزی

به گزارش گذارنیوز در قم، آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی، سه شنبه شب ۱۰ تیرماه ۹۴-، در اولین کنگره استانی حزب اراده ملت شاخه استان قم که در تالار اجتماعات فرهنگیان شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: کار حزبی، تمرین دموکراسی و تمرین حرکت بر اساس رأی جمع است.

رئیس سابق خانه احزاب کشور با بیان این که حزب، مهمترین کارگاه دموکراسی است، گفت: فرهنگ حزبی مورد نظر ما، جز تبعیت کردن از آیات قرآن کریم نیست.

آیت الله موسوی تبریزی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم، بزرگترین فریضه در اسلام، امر به معروف و نهی از منکر ذکر شده و این مهم، همان چیزی است که احزاب واقعی با کارکرد واقعی خود می توانند انجام دهند.

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، با بیان این که حزب جایگاه فکر و عمل است، یادآور شد: امام خمینی(ره) لشکر نظامی نداشت، بلکه آن چه داشت، ایمان مردم و اراده آن ها برای تغییر امور بود.

وی، گفت: مردم با نگاه به یک حزب می دانند که آیا اندیشه و مرام آن حزب مورد پذیرش آن هاست یا خیر؛ مردم می توانند با وجود احزاب، راه را بشناسند و بدانند چه برنامه هایی وجود دارد.

رئیس سابق خانه احزاب کشور، با بیان این که باید به سمتی برویم که در کشورمان احزاب قوی و فعال داشته باشیم، تصریح کرد: شاید اکنون بالای ۲۰۰ حزب شناسنامه‌دار در کشور داشته باشیم که بسیاری از آنها به دلیل این که فعال نیستند، اصلا فایده‌ای برای کشور و مردم ندارند؛ آن چیزی که نیاز امروز جامعه ما هست، احزاب قوی با اعضای فعال است که کمیته‌های مختلف هر یک از آن احزاب، در موضوعات مختلف به تحلیل و بررسی موضوعات پرداخته و نظرات خود را به جامعه مطرح کنند.

وی گفت: البته احزاب خوب و فعالی هم در کشور داریم اما با این وجود همان احزاب فعال نیز، هنوز باید درس حزبی بودن را بخوانند؛ و واقعا هم اگر ما در زمینه حزب و کار حزبی، در طول سالیان گذشته تکامل پیدا می‌کردیم، بسیاری از نواقصی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، اصلا ایجاد نمی‌شد.

آیت الله موسوی تبریزی تأکید کرد: متأسفانه در هیچ یک از دوره‌ها و سالیان اخیر، کار حزبی چشمگیری انجام نشد و واقعا هم اگر حتی در زمان «احمدی نژاد» احزاب قوی در کشور داشتیم که مسائل مختلف را بررسی و نظرات خود را به جامعه مطرح می‌کردند، شاید امروز با لیست‌های متعدد فساد مواجه نبودیم و همان زمان جلوی آنها گرفته می شد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که کارکرد اصلی احزاب کشور، باید همان امر به معروف و نهی از منکر باشد، گفت: گاهی این امر به معروف و نهی از منکر، یا درست انجام نشده یا این که با تعارف از کنار آن عبور کردیم که نتیجه آن به وجود آمدن برخی اشکالات شده است.

وی با بیان این که امیدواریم کار حزبی در کشور تقویت شود، اظهار داشت: اگر می‌گوییم لازم است کار حزبی در کشورمان تقویت شود، برای جلوگیری از فسادها و حضور شایسته ها در مسئولیت‌های مختلف است.

دبیر مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، با بیان این که با وجود احزاب کارآمد و قوی در کشور، مردم در انتخابات ها، با آگاهی و اطمینان کامل به فرد مورد نظر خود رأی خواهند داد، گفت: از افتخارات قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، این است که وقتی کسی رئیس جمهور یا نماینده مجلس شد، رئیس جمهور و یا نماینده تمام کسانی است که به او رأی داده یا نداده اند.

آیت الله موسوی تبریزی در پایان، با تمجید از برگزار کنندگان کنگره استانی حزب اراده ملت در استان قم، گفت: برگزاری کنگره حزبی در یک استان، اقدام بسیار قابل توجهی است  که امیدواریم دیگر احزاب و همچنین دیگر استان ها، از آن الگو بگیرند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس