تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] طی معاملات امروز چهارشنبه، شاخص کل بورس ۱۱۷ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ واحدی قرار گرفت. به گزارش اقتصادنیوز، امروز چهار‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۱۱۷ واحد افزایش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ […]

[ad_1]


طی معاملات امروز چهارشنبه، شاخص کل بورس ۱۱۷ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ واحدی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز چهار‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۱۱۷ واحد افزایش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ واحدی قرار گرفت. در جریان معاملات امروز نمادهای «فارس»، «وغدیر»، «وخاور»، «فملی» و «فولاد» بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای‌«اخابر» و «شبندر» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشته‌اند.

در این راستا فریده جلائیان در گفت‌وگو با اقتصادنیوز عنوان کرد: در بازار آخرین روز کاری هفته در حالی که از همان لحظات ابتدایی با کمک شاخص‌سازی «فارس» شاهد شاخصی مثبت بودیم اما برتری عرضه بر تقاضا در اکثر نمادها به چشم می‌خورد. دومین شاخص‌ساز امروز «وغدیر» بود که با کد به کد بین حقوقی‌ها تاثیر مثبت واحدی بر شاخص گذاشت.

این تحلیلگر بازار سهام افزود: در بازار امروز بانک خاورمیانه با رشد ۹‌درصدی به بازار دوم بورس بازگشت و توانست ۲۲ واحد به رشد نماگر بازار کمک کند.

او گفت: خودرویی‌ها همچنان لیدری بازار را به نام خود ثبت کردند و «خساپا» با کد به کد بین حقوقی‌ها توانست بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کند.

جلائیان افزود: در گروه فلزات «فولاد» و «فملی» با کد به کد بین حقوقی‌ها در بازه مثبت در مجموع ۳۷ واحد به رشد شاخص کمک کردند.

او در ادامه بیان کرد: اثبات‌کننده این صحبت‌ها رشد ۱۱۷ واحدی شاخص کل و افت ۱۹‌واحدی شاخص هم وزن است که نشان از این دارد که بزرگان بازار بر رشد شاخص تاثیر مهمی داشته‌اند. شاخص امروز توانست به مدار ۷۸ هزار بازگردد و در ارتفاع ۷۸٫۰۸۱ به کار خود پایان دهد. شاخص ایفکس اما ۱٫۸ افت را ثبت کرد.

جلائیان گفت: در بازار امروز «فاذر» با انتشار خبر قرارداد ۴۰۰ میلیون دلاری خود تنها توانست در رنج مثبت معامله شود و با خرید فروش‌های حقوقی‌ها دومین ارزش معاملات بورس را به نام خود ثبت کرد.

او افزود: «اپرداز» که بعد از بازدهی حدودا ۱۰۰‌درصدی تا روز گذشته بالاخره روان شد امروز توانست باز هم با رنگ سبز معامله گردد و در اواخر باز به صف خرید نیز رسید. اما تازه‌ترین نماد وارد شده به بازار سرمایه یعنی «تلیسه» امروز در هشتمین روز معاملاتی خود پس از عرضه باز هم صف خرید بود.

این تحلیلگر در پایان بیان کرد: پالایشگاهی‌ها اکثراً در بازه منفی و در حوالی صفر قیمتی معامله می‌شدند و از این گروه «شبندر» ۱۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشت.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس