تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به جلسه‌ای که امروز با مسئولان وزارت بهداشت و وزارت حج عربستان درباره ۳۶ زائر مفقود صورت گرفت، گفت: در این جلسه با سفر ۵ نفر از پزشکی قانونی ایران به عربستان موافقت شده است.

به گزارش “گذارخبر”، سعید اوحدی با اشاره به جلسه که امروز با مسئولان وزارت بهداشت و وزارت حج عربستان صورت گرفت، اظهار کرد: مجوز و ویزا برای ۵ نفر از افراد پزشکی قانونی ایران صادر شد تا این افراد با سفر به عربستان پیگیر وضعیت جانباختگان ایرانی که هنوز پیکر آنها پیدا نشده است، باشند.

وی ادامه داد: همچنین مقامات عربستان اعلام کردند که برای تعیین هویت جانباختگان نیازی نیست که یکی از بستگان آنها به عربستان سفر کنند بلکه آنها استانداردهای تیم پزشکی قانونی ما را قبول دارند و بر اساس همان استاندارها با تیم پزشکی قانونی همکاری می کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت مطرح کرد: در جلسه امروز مقرر شد که مقامات وزارت بهداشت و وزارت حج عربستان دوشنبه هر هفته جلسه ای را با کنسولگری ایران و نماینده حج و زیارت ایران در عربستان برگزار کنند تا وضعیت مابقی جانباختگان ایرانی مشخص شود.
اوحدی در خاتمه از بازگشت آخرین گروه حجاج ایرانی در روز شنبه ۲۵ مهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیکر ۳۶ جانباخته ایرانی پیدا نشده است و ۱۲ پیکر دیگر از جانباختگان ایرانی را بین ۱۴۰۰ پیکر دفن شده است. به عبارت دیگر پیکر ۲۹ جانباخته ایرانی از سوی عربستان دفن شده است.

 

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس